در شب قدر پیام وحی را شنیده و به آن عمل کنیم

در شب قدر پیام وحی را شنیده و به آن عمل کنیم

به گزارش سراج24؛حجت‌الاسلام والمسلمین محمد پیکری، استاد حوزه و دانشگاه، در گفت‌وگویی در مورد اهمیت شب بیست‌ویکم و ‌نزول‌ قرآن کریم در این‌ شب گفت: در شب قدر پروردگار با قدرت‌نمایی بی‌نظیر خودش قرآن کریم، این ‌نور ‌هدایت‌بخش را، به صورت یکجا بر قلب نازنین رسول اکرم (ص) نازل کرد. هدایت‌هایی طی ۲۳ سال به‌تدریج بر پیامبر(ص) تشریح شد اما نور قرآن یکجا در این شب قدر بر قلب رسول اکرم (ص) نازل شد و این معجزه رسول اکرم (ص) نشانه قدرتنمایی پرودگار است.

به گفته این این استاد حوزه و دانشگاه خدای متعال که قادر مطلق است قدرت خودش را با ارائه‌دادن و ‌در اختیار گذاشتن این معجزه بر رسول خود نشان داد.

حجت‌الاسلام پیکری تاکید کرد: مسلمانان و شیعیان در شب قدر با انس با قرآن قدرت پیدا می‌کنند اما قدرت واقعی را کسی دارد که در این انس مهم‌ترین پیام قرآن که خداوند در آن می‌فرماید: «اهل تقوا هستند که خوش‌عاقبت رخت از این دنیا برمی‌بندند و به دیار باقی می‌شتابند» را دریافت کند.

وی افزود: ما شیعیان ‌مفتخریم که مولای‌ متقیان امیرالمونین علی بن ‌ابیطالب(ع) امام ‌اول ‌ما است و ما در انس ‌با قرآن از ایشان ‌الگو می‌گیریم و این انس‌ را مقدمه تقوا و پرهیزگاری قرار می‌دهیم و همان طور که امام علی (ع) اهل تقوا بود سعی می‌کنیم شیعه ایشان و اهل تقوا، خویشتن‌داری در ‌مقابل گناه ‌باشیم و سعی کنیم با پیروی از این امام ‌انسی که با قرآن داریم به سرانجام برسانیم.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: شب قدر برای هر کسی زمانی شب برکت و نورانیت خواهد شد که پیام مهم وحی را با گوش جان بشنود و به آن عمل‌ کند. امید است هر کدام ‌از ما با اراده و اختیار خودمان اهل تقوا باشیم و بهترین‌ها را برای خودمان رقم‌ بزنیم.

اخبار مرتبط

دستور رئیس‌جمهور بر اولویت به برنامه‌های هنری در سعدآباد

میراث‌فرهنگی مایه قوام و انسجام ملی است

اردوی جهادی شهید احمد کاظمی

0 نظر

ارسال نظر

capcha