قیام سراسری دفاع از الاقصی در دهه سوم ماه رمضان ادامه دارد

قیام سراسری دفاع از الاقصی در دهه سوم ماه رمضان ادامه دارد

به گزارش سراج24؛ هلال احمر فلسطین اعلام کرد که پهپادهای رژیم صهیونیستی با پرتاب گاز اشک آور به سمت نمازگزاران فلسطینی که پس از اقامه نماز جمعه در صحن‌های مسجد الاقصی مشغول راهپیمایی بودند، دستکم 57 نفر را دچار حالت خفگی کردند.

بر اساس این منبع، ۱۴ نفر از آنها از جمله ۹ کودک به بیمارستان منتقل شدند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در واکنش به حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان خواستار بسیج عمومی ملت فلسطین در همه سرزمین‌های فلسطینی شد و گفت: فلسطینیان باید برای رویارویی با رژیم اشغالگر و شهرک‌نشینان آن انتفاضه بزرگی به راه اندازند و روزهای باقیمانده از ماه مبارک رمضان را با عزیمت به سمت مسجد الاقصی در آنجا اعتکاف کنند.

حماس ادامه داد: این انتفاضه به منظور دفاع از قدس، مسجد الاقصی و یاری نگهبانان قهرمانی است که فقط همین امروز ده ها نفر آنها در مقابله با حمله نظامیان صهیونیست آسیب دیده و مجروح شدند.

این جنبش، وحدت ملت فلسطین و مقاومت آن را سد نفوذناپذیری در رویارویی با رژیم اشغالگر و شهرک نشینان آن خواند و افزود: هرگز به آنها اجازه داده نمی‌شود نقشه‌های شوم خود را در مسجد الاقصی و بیت المقدس آغشته به خون پاک شهدا به اجرا گذارند.

«یوسف الحساینه» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی در فلسطین هم تاکید کرد نگهبانان قدس می‌دانند که مقاومت در غزه در هیچ کجا پشت آنها را خالی نمی‌کند و با دقت نظر در رفتار اسرائیل در زمان مناسب حرف خود را خواهد زد.

الحساینه با تاکید بر اینکه نبرد سیف القدس معادلات خود را تثبیت کرد، گفت: نگهبانان قدس می‌دانند که مهار تجاوز دشمن و یورش‌های آن از طریق مقابله  و درگیری با شهرک‌نشینان صهیونیست ممکن است.

اخبار مرتبط

هشدار شدید اللحن حماس به صهیونیستها

هراس صهیونیست‌ها از آغاز انتفاضه سوم فلسطینی‌ها

ماجرای مرگ مشکوک افسران موساد چه بود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha