توسط انتشارات سروش؛

«۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمومنین» به چاپ دوازدهم رسید

«۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمومنین» به چاپ دوازدهم رسید

به گزارش سراج24؛ کتاب «۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی (ع) که توسط دفتر مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در امور جوانان جمع آوری شده، به‌تازگی توسط انتشارات سروش به چاپ دوازدهم رسیده است.

جامعه ما جامعه جوانی است و جوانان ما در اوج سرافرازی و توان، بیش از دیگران در خطر تهاجم کج‌روان و کج‌اندیشان هستند و در این میان آشنایی با زندگی حضرت امام علی (ع) با تمام فراز و نشیب‌های آن، درس‌های ناخوانده و نکات بسیاری دارد که توجه به آن، مسیر هدایت نسل جوان را هموار و سعادت آنان را در پی خواهد داشت.

در حقیقت یکی از بهترین راه‌ها برای ارائه الگو به نوجوانان و جوانان، عرضه داستان‌هایی است از زندگی آن الگوها، زیرا خواننده در جریان داستان با شخص اول آن داستان همذات پنداری می‌کند و گویی زندگانی او را زیست می‌کند. کتاب «۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی (ع)» نمونه‌ای است از این روش ارائه الگو که، علاوه بر این مزیت، خواننده را با زندگی امیرالمؤمنین نیز آشنا می‌سازد.

این اثر یکصد و ده داستان کوتاه و واقعی از زندگی آن حضرت را در هفت فصل موضوع‌بندی و ارائه کرده است که شامل علی در دوران کودکی و نوجوانی، علی در مکتب تعلیم و تربیت، علی در محراب دعا و عبادت، علی در میدان جنگ و شجاعت، علی بر قله‌های اخلاق و فضیلت، علی در موضع ارشاد و هدایت، و علی در عرصه کار و خدمت است که همگی مستند به منابع معتبر هستند که در پانوشت صفحات به آن منابع اشاره شده است.

چاپ دوازدهم کتاب «۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمومنین علی (ع)» با ۱۳۶ صفحه، شمارگان ۴۳۰۰ نسخه و قیمت ۴۰ هزار تومان عرضه شده است.

اخبار مرتبط

واکنش جبلی به سرقت آرشیوهای صداوسیما و تغییر معاون سیاسی سازمان

نظر جبلی درباره حضور سلبریتی‌ها در صدا و سیما

حکمت شصت و هشت؛ لزوم همراهی فقر با عفاف و غنا با شکر

0 نظر

ارسال نظر

capcha