آزادی ۱۱ خدمه شناور ایرانی توقیف شده در آب های منطقه آندمان هند

آزادی ۱۱ خدمه شناور ایرانی توقیف شده در آب های منطقه آندمان هند

به گزارش سراج24؛ پنجشنبه شب اول اردیبهشت ۱۴۰۱، هند ۱۱ خدمه شناور ایرانی که ۱۲ روز قبل از سوی گارد ساحلی این کشور مظنون به قاچاق مواد مخدر توقیف شده بودند را آزاد کرد.

۹ آوریل ۲۰۲۲ این شناور ایرانی به همراه ۱۱ خدمه آن توسط گشت ساحلی هند در محدوده آب های آندمان دستگیر و به مسؤولان اداره کنترل مواد مخدر و متعاقبا دادگاه شهر چنای مرکز ایالت تامیل نادو تحویل شده بودند. در پی پیگیری های سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و سرکنسولگری در حیدرآباد این شناور و ۱۱ خدمه آن شب گذشته (پنجشنبه) آزاد و با اسکورت گارد ساحلی هند تا محدوده آبهای سرزمینی این کشور راهی جمهوری اسلامی ایران شدند.

با توجه به اینکه این افراد در زمان دستگیری فاقد هرگونه مدارک هویتی بودند و شناسایی آنها به راحتی میسر نبود، با هماهنگی های داخلی هویت این افراد احراز و بر این اساس خدمه این شناور با صدور برگ عبور به کشور بازگشتند.

هند از سال گذشته و متعاقب کشف چند محموله بزرگ مواد مخدر ارسالی از افغانستان به سوی این کشور تدابیر و اقدامات سختگیرانه ای را از جمله در زمینه پایش، ردیابی و مقابله با قاچاق این مواد از مسیر دریا و بنادر این کشور به اجرا گذاشته است. این کشور همچنین برای مقابله با قاچاق گسترده این مواد و رفع نگرانیهای مشترک در این زمینه و با توجه به مناسبات دوستانه ایران و هند ابراز علاقه کرده که همکاری مثبت و سازنده ای را با ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران آغاز کند.

اخبار مرتبط

استقرار سامانه «گنبد آهنین» در فلسطین همزمان با سفر بایدن

بررسی عملکرد اینستاگرام در حذف شهید سلیمانی/ نحوه مقابله با سانسور در پلتفرم‌های وابسته به نظام سلطه

انتقام خون فرماندهان شهیدمان را خواهیم گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha