اطلاعیه سازمان دامپزشکی به مناسبت انتشار فیلمی در فضای مجازی با محتوای کشتار حرام و غیر بهداشتی

اطلاعیه سازمان دامپزشکی به مناسبت انتشار فیلمی در فضای مجازی با محتوای کشتار حرام و غیر بهداشتی
به گزارش سراج24؛ به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، فیلمی در فضای مجازی که از کشتار حرام و غیربهداشتی منتشر شده است، مربوط به سال ۱۳۹۸ است و بررسی انجام شده نشان می‌دهد نه تنها چنین محموله ای به هیچ عنوان وارد کشورمان ایران نشده است بلکه اساسا سازمان دامپزشکی کشور اجازه واردات لاشه منجمد را به داخل کشور نمی‌دهد.
نکته تاسف بار اینکه بر اساس بررسی صورت گرفته، این کلیپ از اساس و به طور کامل کذب محض بوده و به هیچ عنوان چنین محموله‌هایی مجوز ورود به ایران را ندارند.
چراکه هیچ محموله پروتئینی اعم از گوشت قرمز و سفید(مرغ و ماهی) بدون تأیید ناظر بر ذبح شرعی و ناظر بهداشتی از گمرکات کشور ترخیص نخواهد شد و قطعا عودت یا معدوم می‌گردد.
 
ضمن آشکار بودن اهداف پلید منتشرکنندگان چنین فیلم‌هایی در فضای مجازی، به مردم عزیز ایران اسلامی اطمینان خاطر می‌دهیم، در صورت خرید محصولات پروتئینی از مراکز تحت نظارت سازمان دامپزشکی، دغدغه‌ای برای مصرف نداشته باشند، زیرا سربازان گمنام خط مقدم مبارزه با انواع بیماری‌های دامی در سازمان دامپزشکی کشور، علاوه بر نظارت‌های بهداشتی، مراقب حلیّت غذای مردم عزیزمان، از طریق دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در سازمان دامپزشکی کشور می‌باشند.
 
همچنین از آنجا که بارها متخصصان حوزه علوم ارتباطات و رسانه، تشخیص اصالت برخی ویدیوها در فضای مجازی به لحاظ عدم هویت واقعی ناشر و منبع خبر را در استناد به صحت محتوای منتشر شده زیر سوال برده‌اند و نسبت به پذیرش آن و عواقب اجتماعی آن به دریافت کنندگان این دسته محتواهای دروغین هشدار داده‌اند، لذا از هموطنان عزیزی که آرامش خود و خانواده و سایر هموطنان جامعه برای آنها ارزشمند است، استدعا داریم که از هرگونه بازنشر شتاب‌زده این ویدیوی سراسر کذب و سایر ویدیوهای مشابه که فاقد مرجع موثق یک رسانه با هویت مشخص و معتبر است جداً پرهیز کنند.
 
ضمن آنکه جهت احترام به آرامش خاطر شما هموطنان، سازمان دامپزشکی کشور پیگیری قضایی این اقدام غیراخلاقی که موجب تشویش اذهان عمومی مردم شریف کشورمان می‌شود را بر خود فرض دانسته و متعاقباً اقدامات انجام یافته به اطلاع عموم خواهد رسید. 

اخبار مرتبط

موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور مشاهده نشده است

معدوم‌سازی غیرقانونی جوجه‌های یک روزه مورد پیگرد قانونی قرارگرفت

بازدید شب‌هنگام معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور از یک کشتارگاه طیور در اسلامشهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha