آیت‌الله اعرافی:

عاملان فاجعه افغانستان شناسایی و مجازات شوند

عاملان فاجعه افغانستان شناسایی و مجازات شوند

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله علی‌رضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه طی بیانیه‌ای جنایت هولناک در مزار شریف افغانستان را محکوم و بر شناسایی و مجازات عاملان آن تاکید کرد.

متن کامل بیانیه به این شرح است:

" بسم الله الرحمن الرحیم

جنایت هولناک و فاجعه‌ جانگداز و تأسف‌باری که به شهادت و جراحت جمع کثیری از مردم مظلوم، مسلمانان، شیعیان و نمازگزاران مسجد «سه دکان» در مزار شریف افغانستان انجامید بدون شک مایه‌ خشم علمای عظام، حوزه‌های علمیه، مسلمانان جهان و آزادگان گردیده است. اقدامی تروریستی که وقوع آن از سوی دواعش و گروه‌های تکفیری در آستانه‌ لیالی قدر و در ماه‌ مبارک رمضان، نشان از عمق کینه و نفرت ایشان از اصل اسلام و عزت مسلمانان و نهایت سبعیت و درنده‌خویی آنها دارد.

بدون شک دفاع و صیانت از جان و مال و نوامیس مردم عزیز افغانستان مسئولیت مهمی است که نهادهای متولی و مدعی آن کشور باید به دقت و حساسیت آن را پی‌گیری کنند و این مهم جز با دولتی فراگیر و همراه با مشارکت مدنی آن ملت سربلند و برآمده از عزمی ملی محقق نخواهد شد.

اکنون که توطئه استکبار بی‌شرمانه ساحت مقدس قرآن کریم را مورد هتک و اهانت قرار می‌دهد و مسلمانان و نمازگزاران مسجد الاقصی و فلسطین پر افتخار را به خاک و خون می‌کشد و اخوت خواهران و برادران مسلمان افغانستان و ایجاد جنگ و کشتار مذهبی را هدف قرار داده، بر موثرین، صاحبان فکر و اندیشه و به ویژه عالمان دینی آن خطّه‌ سربلند ضروری است که با محکومیت قاطع این واقعه‌ تروریستی و اعلام موضع صریح و جدی مانع تکرار این‌گونه پلیدی‌ها و کشتار مردم بی‌دفاع گردند.

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه این مصیبت جانکاه را به مردم شریف و نجیب و شجاع و مظلوم افغانستان و علما و بزرگان و حوزه‌های علمیه آن کشور سرافراز و مقاوم و بازماندگان محترم شهدای حادثه تسلیت گفته، مصرانه از مسؤلان آن کشور و مجامع بین المللی خواهان تحقیق پیرامون آن و شناسایی و مجازات آمران، مسببان و عاملان و مباشران آن است و از دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه انتظار دارد تا با قدرت و قاطعیت محکومیت اینگونه اقدامات رذیلانه و مطالبه‌گری از نهادهای بین‌المللی را تا حصول نتیجه و احقاق حقوق ملت شریف افغانستان پی‌گیری نماید.

به ارواح پاک همه‌ شهدای امت اسلام، محور مقاومت و شهدای این حادثه درود می‌فرستیم و صبر و اجر بازماندگان و سلامت آسیب‌دیدگان و عزت و سربلندی امت اسلامی و کشور عزیز افغانستان را از خداوند متعال خواستاریم.

علی‌رضا اعرافی
مدیر حوزه‌های علمیه "

اخبار مرتبط

حوزه علمیه ورود به اقتصاد را وظیفه خود می‌داند/تدوین برنامه ۵ساله

نیازمند دفاع جامع در جنگ ترکیبی دشمن هستیم

وحدت برای خنثی‌سازی ترفندهای دشمنان ضرورت دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha