رئیسی:

در مکتب سیاسی امام هیچ مستکبری مورد احترام نبود

در مکتب سیاسی امام هیچ مستکبری مورد احترام نبود

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور امشب در مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و احیا شب قدر در حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، امام‌خمینی(ره)، اظهار کرد: شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، شب ضربت خوردن مولای متقیان در جوار مرقد نورانی امام بزرگوار (ره) و ارادتمندان و سوگواران به ساحت مقدس حضرت امیرالمومنین(ع) قرار داریم و امشب شب بسیار بافضیلتی در زندگی همه ما است و لیله القدر شب امید است.

وی افزود: لیله القدر شب تصمیم، استغفار، انابه، نجوا و سر و سر با خدای متعال است و شبی است که پرونده اعمال به خدمت حجت الهی تقدیم می‌شود و لیلة القدر رقم خوردن مقدرات هستی است و معرفت نسبت به این شب و صاحب آن برای انسان بسیار لازم است.

رئیس جمهوری بیان‌کرد: این معرفت را باید صاحب این شب بخواهیم و امشب باید مدال معرفت و شناخت را طلب کنیم، شناخت نسبت به کتاب کامل قرآن کریم که امشب بر قلب انسان کامل نازل شد و آنچه نجات دهنده انسان است معرفت نسبت به کتاب کامل و انسان کامل است.

رئیسی با اشاره به اینکه تمام این مسائل برای هدایت انسان‌ها است، گفت: قرآن هدایت برای تمام انسان‌هاست، اما تمام انسان‌ها بهره نمی‌برند لذا در ابتدای سوره بقره به متقین اشاره شده و آنان که به هدایت‌های قرآن توجه می‌کنند، هدایت می‌شود اما برخی انسان‌ها بهره نمی‌برند.

وی ادامه داد: وجود مقدس نبی اسلامی برای تمام انسان‌ها و مردم است و هم هدایت قرآن و هم هدایت نبی مکرم اسلام برای کسی است که به آن دل می‌دهند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امام بزرگوار فرمودند امتی که امروز لبیک‌گوی پیام اسلام، قرآن و پیامبر است ایمانشان بسیار قوی تر از کسانی که است که در زمان پیامبر بودند و امام مفسر و مبین قرآن و شاگرد مکتب پیامبر بود و مردم سخن او را شنیدند و از تمام جان و مال برای تحقق ندای او مایه گذاشتند.

رئیسی اضافه‌کرد: انسانیت انسان در پرتو ارتباط با قرآن و نورانیت آن شکل می‌گیرد و خلیفه الله کسی است که از خدا رنگ گرفته و جایگاه خداگونه شدن را پیدا کرده باشد و انسان اگر بخواهد در این جایگاه قرار بگیرد در این شب قدر امکان پذیر است و سرنوشت خود را رقم بزند.

وی ادامه داد: اگر قرار بود سرنوشت ما را تعیین کنند نمی‌گفتند در شب قدر به محضر الهی بیایید و توبه و انابه کنید و مشخص می‌شود انسان نقش مهمی در رقم زدن سرنوشت خود دارد.

رئیس جمهور بیان‌ داشت: هیچ کس امشب حق ناامیدی ندارد و خدا امشب تمام ما را دعوت کرده تا سخن و نجوای ما را به لطف و کرمش عنایت کند و غفلت‌ها باعث شده تا ما خدا و عظمت او را نبینیم.

رئیسی با اشاره به کتاب شرح دعای سحر امام خمینی(ره) گفت: امام عبد صالح خدا بود و خداوند متعال او را محبوب قلوب قرار داد و در مکتب سیاسی امام مهم‌ترین نکته اخلاص امام است و این جمله که عالم محضر خداست سنگ زیربنای تفکر امام و مبانی مختلف است.

وی ادامه داد: اگر نسبت به مقام ولایت معرفت پیدا شد و در آن مسیر گام برداشتیم و یعنی انسان بداند در درون و برون او خدا حاکم باشد.

رئیس جمهور اضافه کرد: امام در هیچ نقطه‌ای از صحیفه نور دعوت به خود نکرد و فقط دعوت به خدا کرد و اگر پیروزی حاصل می‌شد می‌فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد و اگر مشکلی پیش می‌آمد می‌فرمود ببینید که مشکلی در خودتان نبوده که این موانع ایجاد شده است.

رئیسی گفت: صاحب شب قدر وجود مقدس حضرت حجت(عج) است و ملائکه دیروز بر وجود پیامبر نازل می‌شدند و امروز بر وجود امام زمان (عج) نازل می‌شوند. 

وی ادامه داد: در مکتب سیاسی امام در کنار توجه به خدا و اخلاص، توجه به مردم بود و امام بنده خدا بود و به همین جهت هیچ مستکبری مورد احترام او نبود و هیچ قدرت شیطانی نزد او قدرت تلقی نمی‌شود و توجه امام این بود که هر فرد مظلومی در هر نقطه‌ عالم باید به او توجه شود.

رئیس جمهور تصریح‌کرد: امام می‌فرمود آنچه نجات بخش کشور است ولایت فقیه بوده و مراقب باشید آسیبی به کشور نرسد و امام با امید زندگی می‌کرد.

رئیسی گفت: آخرین سخنان امیرالمونین پیرامون توجه به دیگران و قرآن است و وصیت‌نامه امام (ره) نیز متاثر از این مکتب است.

اخبار مرتبط

تعالی ایران جز در سایه اطلاع‌رسانی منصفانه به دست نخواهد آمد

تفاهمات مهم تهران- پکن برای توسعه همکاری های راهبردی اقتصادی

گزارش تصویری/ بازدید سرزده آیت الله رئیسی از نمایشگاه هم افزایی مدیریت ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha