آرامش بازار محصولات کشاورزی با هوشمندسازی و استفاده از پلتفرم‌های توزیع آنلاین

آرامش بازار محصولات کشاورزی با هوشمندسازی و استفاده از پلتفرم‌های توزیع آنلاین

به گزارش سراج24؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نشست هم‌اندیشی بررسی نظام توزیع کالاهای اساسی بخش کشاورزی که با حضور تعدادی از مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های توزیع برگزار شد، اظهار کرد: دولت سیزدهم زنجیره تولید محصولات کشاورزی را از مزرعه تا سفره در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار داده که یکی از مهمترین اقدامات در این دولت بوده است.

وی افزود: پس از ۶۰ سال این مسئولیت به وزارت جهاد کشاورزی برگردانده شده بنابراین ما باید از بازار صیانت کنیم تا به امنیت پایدار، عادلانه، سلامت و با قیمت مناسب برای مردم برسیم.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: در راستای مدیریت و ساماندهی بازار کالاهای اساسی تمام ظرفیت‌های موجود به کار گرفته شده و در تلاش هستیم تا نواقص را اصلاح کرده و به نحو مطلوب پیش برویم.

به گفته وی، خوشبختانه در ۷ ماه گذشته به ویژه در ایام نوروز آرامش مناسبی در بازار حاکم شد، البته باید برای شرایط بهتر و پایدارتر تلاش کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به رویکرد این وزارتخانه برای استفاده از توزیع هوشمند محصولات کشاورزی عنوان کرد: وزارت جهاد کشاورزی برای هوشمندسازی نظام توزیع کالاهای اساسی به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های بخش کشاورزی نیاز دارد و بازار بدون هوشمند سازی و استفاده از پلتفرم های توزیع آنلاین کالا به آرامش نمی‌رسد.

وی افزود: از تمام پلتفرم‌های توزیع آنلاین محصولات کشاورزی و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در زمینه زنجیره تامین محصولات کشاورزی برای مشارکت و همکاری با وزارت جهاد کشاورزی دعوت می‌کنیم.

ساداتی‌نژاد ابراز امیدواری کرد: سال ۱۴۰۱، سال پرباری در توزیع هوشمند اقلام اساسی باشد و مردم محصولات را بدون دغدغه، با حذف دلال و با قیمت مناسب دریافت کنند.

اخبار مرتبط

ساداتی‌نژاد: تولید محصولات کشاورزی باید صادرات محور باشد

وزارت اطلاعات ادعای اختلاس در توزیع نهاده‌های دامی را تکذیب کرد

تأمین غذا و امنیت غذایی دغدغه های مهم وزارت جهاد کشاورزی

0 نظر

ارسال نظر

capcha