صندوق بین المللی پول:

رمز ارزها می‌توانند برای دور زدن تحریم‌ها استفاده شوند

رمز ارزها می‌توانند برای دور زدن تحریم‌ها استفاده شوند

به گزارش سراج24؛به نقل از بلومبرگ، صندوق بین المللی پول در گزارشی مدعی شد: این خطر وجود دارد که کشورهای تحت تحریم مثل ایران و روسیه از منابع انرژی خود در زمان محدودیت صادرات، برای استخراج رمز ارز استفاده کنند.

این نهاد بین المللی مستقر در واشنگتن افزود: استخراج رمز ارز مبتنی بر صرف انرژی(برق) زیاد است و این کشورها با توسعه فعالیت در حوزه تولید رمزارزها، می توانند به صورت مستقیم از تولید رمزارز درآمد داشته باشند.

گزارش صندوق بین المللی پول تصریح کرد: جنگ اوکراین، چالش های نهادهای سیاست گذار در حوزه دارایی های دیجیتال را تشدید کرده است و کشورهای تحریم شده می توانند با کمک امضای الکترونیکی، سخت ترین تحریم ها را دور بزنند.

صندوق بین المللی پول به نهادهای سیاستگذار حوزه رمزارز در آمریکا، انگلیس و دیگر کشورها هشدار داد درباره استفاده روسیه و دیگر کشورهای تحت تحریم از استخراج رمزارز برای فرار از تحریم ها هوشیار باشند.

گزارش صندوق بین المللی پول در عین حال، استفاده از استخراج رمزارز برای کسب درآمد را در کشورهای تحریم شده قابل توجه ندانست اما در مورد توسعه این فعالیت ها در آینده ابراز نگرانی کرد.

صندوق بین المللی پول، این اطلاعیه را بعد از هشدار نمایندگان کنگره آمریکا درباره استفاده روسیه از استخراج رمزارز برای کسب درآمد صادر کرد.

بعد از شروع عملیات ویژه روسیه در اوکراین، غرب به رهبری آمریکا تلاش کرد با تحریم های شدید اقتصادی، ماشین جنگی کرملین را متوقف کند.

تلاش برای کاهش ارزش پول ملی روسیه و خارج کردن آن از چرخه مبادلات تجاری بین المللی یکی از دستورکارهای واشنگتن در جنگ اقتصادی با مسکو بود. گزارش ها حاکی از کاهش مبادلات تجاری به روبل، واحد پول روسیه در هفته های اخیر است.

اخبار مرتبط

کشف و ضبط ۱۱مجموعه سند سری از اقامتگاه ترامپ از سوی پلیس آمریکا

مسکو: سوئیس دیگر کشوری بی‌طرف نیست

واژه "اسرائیل" از بخش فروش بلیط جام جهانی قطر در سایت فیفا حذف شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha