برنامه ریزی برای استفاده از سواحل با رویکرد تقویت بنیان خانواده

برنامه ریزی برای استفاده از سواحل با رویکرد تقویت بنیان خانواده

به گزارش سراج24؛ رضا ثقتی عصر سه شنبه در جلسه شورای اداری با اشاره به برگزاری هفته فرهنگ و هنر شفت، اظهار کرد: مسئولیت کمیته فرهنگی و هنری طرح‌های سالم سازی دریا بر عهده ارشاد اسلامی گیلان است و رؤسای ادارات ارشاد شهرستان‌ها باید برنامه‌ها و عملکرد خود را به کمیته‌ها گزارش دهند.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای عادی سازی ناهنجاری‌ها در سواحل و انتقال آن به شهرها، افزود: باید با برقراری ارتباط و استفاده از ظرفیت‌های مؤسسات و انجمن‌های فرهنگی و هنری شهرستان‌های ساحلی و حتی کانون‌های مساجد نزدیک طرح‌های سالم سازی دریا برنامه‌های مفرح و جذابی در این شرح‌ها برای استفاده عموم شهروندان و مسافران و گردشگران اجرا شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر لزوم تشکیل جبهه متحد فرهنگی در این استان، گفت: برنامه ریزی برای استفاده صحیح از طرح‌های سالم سازی دریا با رویکرد تقویت بنیان خانواده به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های فرهنگی جامعه ضرورت دارد.

ثقتی با تاکید بر اینکه ارشاد اسلامی فرمانده محور فرهنگی هر شهرستان است، تصریح کرد: نباید عادی سازی ناهنجاری‌ها و بی حرمتی‌ها در خصوص حجاب اسلامی از سواحل به شهرها رسوخ پیدا کند و باید با برنامه ریزی صحیح و مناسب شرایط لازم برای استفاده صحیح خانواده‌ها از سواحل گیلان فراهم شود.

برنامه ریزی برای استفاده از سواحل با رویکرد تقویت بنیان خانواده

برگزاری بزرگداشت آیت الله میرزای شفتی تابستان امسال

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری شفت به عنوان شهر عالمان نامدار تشیع، گفت: هفته فرهنگ و هنر شفت فرصتی است که ظرفیت‌های فرهنگی و هنری و دینی این شهر معرفی شود در همین راستا بزرگداشت آیت الله میرزای شفتی در تابستان ۱۴۰۱ در این شهرستان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه اقتصاد فرهنگ و هنر اولویت این اداره کل است، تاکید کرد: علاوه بر اینکه در خصوص معرفی علمای این شهر به عنوان شهر عالم پرور کمتر کار شده پیگیر احیا انجمن‌های ادبی هنری شفت نیز هستیم.

ثقتی با اشاره به اینکه لاهیجان را به نام شهر تئاتر خیابانی می‌شناسند، ادامه داد: با وجود گذشت ۸ سال، هنوز از هفته فرهنگ و هنر رشت به نیکی یاد می‌شود و معتقدم هفته فرهنگ و هنر شفت فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری و دینی این شهر است.

وی با بیان اینکه ارشاد گیلان به شفت نگاه ویژه ای دارد، تاکید کرد: باید برای هر شهر برنامه‌ای متناسب با هنر، قومیت، آداب و رسوم، فرهنگ و پیشینه و رویدادهای تاریخی آن شهر داشته باشیم.

اخبار مرتبط

آغازمرمت ۵ پل تاریخی در استان گیلان

زلزله ۴.۳ ریشتری رضوانشهر گیلان را لرزاند

سفر به ۳۱ استان در یک‌ سالگی دولت

0 نظر

ارسال نظر

capcha