زاکانی:

ظرفیت اتوبوسرانی ۱۵۰ درصد افزایش می یابد/درخواست واردات ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس

ظرفیت اتوبوسرانی ۱۵۰ درصد افزایش می یابد/درخواست واردات ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس

به گزارش سراج24؛علیرضا زاکانی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری دومین جلسه قرارگاه حمل و نقل گفت: با توجه به پیشینه کار تا امروز ۵۶ پروژه در این خصوص با اهداف مختلف ناظر به موضوعات حمل و نقل و هوای پاک و ارائه خدمت به مسافر تعریف شده است، از این‌ رو تجمیع پروژه‌ها از تکالیف قانونی ما به شمار می‌آید.

شهردار تهران تصریح کرد: در بخش اتوبوسرانی ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس از مدار خارج شده را بازسازی خواهیم کرد که از این تعداد ۴۰۰ دستگاه دو کابین و ۱۰۰۰ دستگاه تک کابین است. همچنین در تلاش هستیم تا مخزن گاز ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس گازسوز را تعویض کنیم.

وی با بیان اینکه در کنار نوسازی اتوبوس ها، ۹۰۰ دستگاه اتوبوس هم از سوی وزارت کشور وارد ناوگان خواهد شد، تأکیدکرد: همچنین درخواست واردات ۱۰۰۰ اتوبوس را ارائه کرده‌ایم که با این طرح در کمیسیون زیربنایی دولت موافقت شده و باید در صحن دولت به تصویب برسد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تامین و نوسازی ۱۰ هزار تاکسی و ون از وظایف شهرداری به شمار می‌آید، از این‌رو طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در این بخش ۲ هزار ون بازسازی و ۵۰۰ دستگاه جدید نیز وارد خواهد شد؛ البته تامین این امکانات به عنوان کف خدمات در نظر گرفته شده که ما به دنبال خدمات بالاتر از این حد هستیم.

وی همچنین با اشاره به درخواست نوسازی ۵۰ هزار تاکسی گفت: این درخواست در جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صمت مورد موافقت قرار گرفت و همچنان در مسیر پیگیری است. بنابراین اگر این ظرفیت تامین شود در حوزه نوسازی حمل و نقل شهری تحول خوبی رقم خواهد خورد.

شهردار تهران به خدمات حوزه حمل و نقل در بخش مترو اشاره و تصریح کرد: در گام اول به دنبال تامین ۱۱۳ دستگاه واگن ملی و ۶۳۰ دستگاه واگن خارجی هستیم که مقدمات اولیه آن انجام گرفته و امیدواریم تا دو سال آینده در بخش ملی و تا پایان دوره در بخش واگن خارجی اقدامات لازم را انجام دهیم.

اخبار مرتبط

تشریح آخرین وضعیت حادثه مسمومیت در خوابگاه دانشجویی

دستور دادستان کل کشور درباره حادثه ریزش ساختمانی در آبادان

تغییر ضوابط کرونایی برای ورود به ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha