امام جمعه مهدی‌شهر: پیگیری‌ها برای حل مشکلات عشایر منطقه ادامه دارد

امام جمعه مهدی‌شهر: پیگیری‌ها برای حل مشکلات عشایر منطقه ادامه دارد

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام محمد بارانی امام جمعه مهدی‌شهر گفت: بسیاری از مردم مهدی‌شهر از عشایر غیور کشورمان هستند و معمولا به 11 استان ییلاق و قشلاق دارند. با توجه به خشکسالی و نبود غذای مناسب برای دام و از طرف دیگر سهمیه کم دولت و افزایش قیمت‌ها باعث شده بود که این عزیزان تجمعی را برای مطالبه‌گری شکل دهند. بنده به همین خاطر با مسئولین جلسه‌ای داشتم که نتایج خوبی داشت. به طور مثال مقرر شد که به صورت جهادی مشکل آبرسانی برای این عزیزان حل شود.

وی افزود: مشکلاتی برای تأمین علوفه دام‌های عشایر بوجود آمده بود که با پیگیری‌های صورت گرفته، تلاش شد تا  مجوز جهت استفاده عشایر از ذخایر علوفه استان به مقدار مورد نیاز صادر شود. در کوچ از منطقه نیز مشکلاتی برای ایاب و ذهاب وجود داشت که مقرر شد این مشکل نیز مرتفع شود. این مشکلات در خطبه‌های نماز جمعه مطرح شد و به همین خاطر جلسه‌ای ویژه با حضور استاندار برگزار کردیم که بعد از آن اقدامات موثری انجام شد.

امام جمعه مهدی‌شهر با اشاره به اقدامات انجام شده برای حل مشکلات عشایر منطقه گفت: استاندار بعد از این جلسات سفری به تهران داشتند و مقرر شد در دیدار با وزیر راه حلی برای حل مشکلات عشایر پیدا کنند. نتیجه این پیگیری‌ها این بود که تجمع اعتراضی لغو شد و بنده این موضوع را در خطبه‌ها مطرح کردم که باید همه امور از جمله این مشکلات از مجاری قانونی پیگیری شود.

حجت‌الاسلام بارانی خاطر نشان کرد: اقدامات خوبی برای حصول به نتیجه انجام شده است ولی هنوز مشکلاتی وجود دارد که پیگیری‌ها برای حل همه مشکلات ادامه دارد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha