رئیس مجلس شورای اسلامی:

تحقیق و تفحص‌ها باید مؤثر باشد

تحقیق و تفحص‌ها باید مؤثر باشد

به گزارش سراج24؛ محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۳۰ فروردین) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی اظهار داشت: پس از آنکه تحقیق و تفحصی در مجلس به اتمام می‌رسد و گزارش آن به قوه قضائیه ارسال می‌شود، نمایندگان نمی‌دانند آن تحقیق و تفحص‌ها به کجا می‌رسد.

وی بیان کرد: باید گزارشی از نتایج تحقیق و تفحص‌ها در صحن مجلس مطرح شود تا نمایندگان در جریان جزئیات آن قرار گیرند، آئین نامه داخلی مجلس باید به نحوی اصلاح شود که نتایج تحقیق و تفحص‌ها برای نمایندگان مشخص شود.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر گفت: یکی از ابزارهای نظارتی ما تحقیق و تفحص است اما باید با دقت و به صورت مؤثر پیگیری شود و تحقیق و تفحص‌ها باید مؤثر باشند.

وی متذکر شد: بنده مطالعه کردم و بر اساس آن می‌گویم که تحقیق و تفحص‌ها در دوره‌های قبلی مجلس خروجی نداشت. حوزه معاونت نظارت مجلس باید یک بررسی درباره تحقیق و تفحص‌های مجلس در دوره‌های قبل و در دوره فعلی تهیه کند و گزارش آن در صحن علنی مجلس قرائت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تفاهم نامه‌ای بین مجلس و قوه قضائیه منعقد شده است که برای توجه و رسیدگی به موضوعاتی است که مجلس به قوه قضائیه ارسال می‌کند.

اخبار مرتبط

کارشکنی مدیران روحانی در دولت

رئیس مجلس شورای اسلامی وارد یاسوج شد

اجرای دقیق نظام رتبه‌بندی معلمان را از وزیر مطالبه خواهم کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha