واکنش مثبت بورس به افزایش دامنه نوسان

واکنش مثبت بورس به افزایش دامنه نوسان

به گزارش سراج24؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 12میلیارد و 930میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 7هزار و 397میلیارد تومان در بیش از 647هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 26هزار و 654واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 501هزار و 712واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، گسترش نفت و گاز پارسیان و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های فرآوری معدنی اپال کانی پارس، گروه صنعتی پاکشو و سرمایه‌گذای بهمن با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 5میلیارد و 692میلیون ورقه به‌ارزش 189هزار و 292میلیارد تومان در 319هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 311واحد رشد کرد و در ارتفاع 20هزار و 704واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، پتروشیمی تندگویان و بیمه پاسارگاد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، فرآرده‌های غذایی و قند چهارمحال و سنگ آهن گهر زمین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

اخبار مرتبط

جزئیات توثیق سهام بورسی برای اخذ وام بانکی

رشد 0.7 درصدی ارزش سهام عدالت/ سود سهام عدالت جاماندگان تا پایان ماه واریز خواهد شد

خاطره‌ تلخ سرمایه‌گذاران بورس از دولت قبل/ بازدهی بازار سرمایه امسال بیشتر از سپرده‌های بانکی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha