سفر آبراموویچ به کی‌یف و تلاش برای احیای مذاکرات روسیه و اوکراین

سفر آبراموویچ به کی‌یف و تلاش برای احیای مذاکرات روسیه و اوکراین

به گزارش سراج24؛ به نقل از وب‌سایت شبکه بلومبرگ، به گفته منابع مطلع، آبراموویچ با مذاکره‌کنندگان اوکراینی به منظور بررسی راه‌هایی برای احیای گفت‌وگوها رایزنی کرده است. این میلیاردر روس که از دیرباز روابطی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه داشته است، از زمان آغاز جنگ اوکراین در اواخر فوریه و زمانی که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین از او خواست تا مداخله کند، به عنوان میانجیگر غیررسمی عمل می‌کند.

براساس گزارش روز شنبه بلومبرگ، سفر آبراموویچ به کی‌یف چند روز پس از آن انجام می‌شود که هفت میلیارد دلار دیگر از دارایی‌های او توقیف شد.

آبراموویچ همچنین در مذاکرات رو در روی مذاکره‌کنندگان اوکراینی و روسی که به میزبانی استانبول برگزار شده و در ۲۹ مارس به پایان رسید، حضور داشت. اما از آن زمان، هیچ نشانه‌ امیدوارکننده برای پایان یافتن مسالمت‌آمیز این بحران که از ۲۴ فوریه آغاز شده، دیده نشده است و صرفا فشار بین‌المللی بر آبراموویچ و دیگر نخبگان روسی افزایش یافته است.

با این حال، یکی از نزدیکان آبراموویچ، میلیاردر ۵۵ ساله و مالک باشگاه فوتبال چلسی گفت که او در کی‌یف نبوده و توضیحات بیشتری هم ارائه نکرد.

اخبار مرتبط

زلنسکی بار دیگر شروط مذاکرات صلح با روسیه را بازگو کرد

به "نقطه عطف" جنگ رسیده‌ایم

روسیه حملات علیه اوکراین را کاهش می دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha