با حضور مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی؛

مراسم رونمایی از سامانه طرح ملی حفظ عمومی قرآن کریم برگزار می‌شود

مراسم رونمایی از سامانه طرح ملی حفظ عمومی قرآن کریم برگزار می‌شود

به گزارش سراج24؛ حسین تقی پور سرپرست معاونت آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم در خصوص طرح ملی حفظ عمومی قرآن کریم گفت: طرح ملی حفظ عمومی قرآن کریم یکی از طرح‌هایی است که از سوی ستاد ملی راهبری حفظ قرآن کریم جهت اجرا به سازمان دارالقرآن الکریم محول شده است. به محض دریافت این طرح، برنامه‌ریزی های لازم از سوی سازمان دارالقرآن الکریم صورت گرفته و در این راستا، سامانه مجازی طرح ملی حفظ عمومی قرآن کریم نیز طراحی و راه اندازی شده است.

وی گفت: در این سامانه اطلاعات قرآن آموزان، مربیان، مدرسان و ممتحنین مجاز حفظ قرآن کریم بارگذاری شده است. این سامانه روز ۲۸ فروردین ماه و مصادف با میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام از ساعت ۱۶ الی ۱۷ رونمایی شده و حافظان علاقمند می‌توانند با ورود به این سامانه نسبت به شرکت در آزمون‌های طراحی شده مشارکت داشته و پس از قبولی، مدرک حفظ عمومی قرآن کریم را دریافت نمایند.

لازم به ذکر است که رونمایی از سامانه طرح ملی حفظ عمومی قرآن کریم در محل سازمان دارالقرآن الکریم و با حضور قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس سازمان دارالقران الکریم و اعضا ستاد راهبری حفظ، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و برخی از فعالان حوزه حفظ قرآن کریم برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ حافظان قرآن کریم از یک جز تا حفظ کل می‌توانند در این طرح شرکت نمایند و پس از انجام آزمون در مراکز مجاز و قبولی، می‌توانند مدرک مربوطه را دریافت نمایند. هم اکنون نیز دو طرح حفظ تخصصی و حفظ عمومی به صورت ملی جهت دریافت مدرک حفظ قرآن کریم برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است؛ آزمون هفدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم نیز اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود. حافظان قرآن کریم می‌توانند با دارا بودن هر میزان که از حفظ قرآن، محفوظات خود را در بوته ارزیابی گذاشته و پس از قبولی گواهینامه مربوطه را دریافت نمایند.

اخبار مرتبط

پخش فینال مسابقه استعدادیابی قرآنی رسانه ملی آغاز می شود

تجلیل از ۱۲ خادم قرآنی با حضور رئیس جمهور

مراسم انس با قرآن کریم با حضور رهبر انقلاب برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha