حمل ۴.۱ میلیون تن کالای اساسی از بندر امام به سراسر کشور

حمل ۴.۱ میلیون تن کالای اساسی از بندر امام به سراسر کشور

به گزارش سراج24؛ از شرکت بازرگانی دولتی ایران، « امید جهان‎‌نژادیان » افزود: از ابتدای سال تاکنون حدود چهار میلیون ۱۰۰ هزار تن کالای اساسی از طریق بندر امام به نقاط دیگر کشور منتقل شده و عمده‌ترین کالای وارد شده در این مدت گندم بوده است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان اظهارداشت: دولت در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر یارانه قابل ملاحضه‌ای را برای تولید نان ارزان اختصاص داده است و با همت و پشتکار وصف ناپذیر حتی در شرایط پاندمی کرونا تلاش کرده تا شاهد وفور کالا به‌ویژه کالای استراتژیک گندم در کشور باشیم.

خرید تضمینی گندم خوزستان از مرز ۳۰ هزار تن گذشت

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان تصریح کرد: خرید تضمینی گندم به تازگی در استان آغاز شده و تا امروز بیش از ۳۰ هزار تن از این محصول با قیمت تضمینی خریداری شده است.

وی گفت: هر کیلوگرم ۱۰۵ هزار ریال از کشاورز خریداری می‌شودو ۱۰ هزار ریال جایزه تشویقی برای تحویل گندم به مراکز دولتی به گندمکاران پرداخت می‌شود.

جهان‌نژادیان خاطرنشان کرد: گندم تولید شده در استان دارای استانداردهای کمی و کیفی بالا برای تولید آرد است که علاوه بر مصرف در این استان مازاد آن به بیش از ۲۳ استان کشور ارسال می‌شود

وی با اشاره به ضرورت ارتقای کیفی نان کشور نقش سه مواد اولیه، تجهیزات و نیروی انسانی را در تولید نان باکیفیت و سالم  ارزیابی و تصریح کرد: بهسازی و ارتقای تجهیزات نانوایان همچنین استفاده از نیروی انسانی پایدار و ثابت در واحدهای نانوایی می‌تواند سرعت تحول در واحدهای تولیدی نان را بهبود ببخشد.

اخبار مرتبط

فروشنده‌ها می‌فروشند اما خریداران صبر می‌کنند!

خط قرمز رئیس‌جمهور برای عدم استقراض از بانک مرکزی رعایت شد

ساداتی‌نژاد: تولید محصولات کشاورزی باید صادرات محور باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha