آخرین اتفاقات رخ داده در سازمان غذا و دارو

استعفا نکردم گفتند برو، رفتم/عباس حاجی آخوندی، جایگزین احتمالی

استعفا نکردم گفتند برو، رفتم/عباس حاجی آخوندی، جایگزین احتمالی
 بنده به هیچ وجه از سمت خود به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو استعفا نکرده‌ام و این مسئولیت را ترک نکردم، دوستان و مسئولان جدید وزارت بهداشت مایل به ادامه همکاری با بنده نبودند و قبل از تعطیلات و در آخرین روزهای سال گذشته به من گفتند که این سمت را تحویل دهم.
این جملات آخرین توضیحات شیبانی درباره استعفایش بوده است.
 
وی در پاسخ به پرسش که علت این برکناری چه بود ادامه داد:‌ بنده تمایلی ندارم که در این مورد صبحت کنم و در مورد مشکلات دارویی کشور که سال گذشته به آن مواجه بودیم هم صحبت نمی‌کنم. در مورد جایگزینم در سازمان غذا و دارو نیز اطلاعی ندارم.
 
از زمان تصدی حسن طریقت منفرد، به عنوان سرپرست وزارت بهداشت در سه ماه گذشته به جای مرضیه وحید دستجردی حدود 11 نفر از مسئولان سابق ستاد وزارت بهداشت از جمله معاون آموزشی، معاون بهداشتی، رئیس اورژانس، مدیر روابط عمومی، رئیس دفتر وزارتی، رئیس حراست، رئیس شورای آموزش پزشکی تخصصی و رئیس شورای نظارت بر تخلفات اداری تغییر کردند.
 
عباس حاجی آخوندی، جایگزین احتمالی شیبانی در سمت ریاست سازمان غذا و دارو
شنیده‌ها حاکی است، عباس حاجی آخوندی، مشاور وزیر بهداشت در امور طب سنتی به احتمال زیاد جایگزین احمدشیبانی در سمت رئیس سازمان غذا و دارو می‌شود.
 
 
به گزارش فارس با رفتن احمد شیبانی، رئیس سابق سازمان غذا و دارو، گمانه زنی ها درباره جانشین وی به وجود آمده است که در بین اسامی شنیده شده بیش از همه نام عباس حاجی آخوندی، مشاور وزیر بهداشت در امور طب سنتی به گوش می‌رسد.
 
عباس حاجی آخوندی، داروسازی است که به خصوص در حوزه تولید داروهای گیاهی فعالیت کرده و در گذشته در سمتهای مختلفی در سازمان غذا و دارو از جمله مدیرکلی حوزه غذا  فعالیت کرده است و همچنین مدتها به عنوان مشاور وزیر بهداشت در امور طب سنتی در دوره وزارت کامران باقری لنکرانی و مرضیه وحید دستجردی فعالیت کرده است. وی همچنین در تدوین قوانین مرتبط با علوم دارویی و طب سنتی با شورای عالی انقلاب فرهنگی همکاری می‌کند.
 

اخبار مرتبط

فروش غیر قانونی داروی سقط جنین

گروکشی که به کمبود سُرم در کشور دامن می‌زند

۵ تخلف عمده داروخانه‌های کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha