حجت الاسلام مومنی:

مسئولان برای فراهم آوردن بسترهای لازم جهت ازدواج کوتاهی کردند

مسئولان برای فراهم آوردن بسترهای لازم جهت ازدواج کوتاهی کردند

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین مؤمنی شامگاه جمعه در مراسم مناجات خوانی حرم مطهر حضرت معصومه (س) اظهار داشت: امام علی (ع) فرمود اگر خداوند خاطر بنده‌های خود را بخواهد به او توفیق پاکدامنی می‌دهد.

وی بیان داشت: نعمت‌هایی که خداوند به انسان می‌دهند زکات دارد و امام علی (ع) می‌فرماید زکات زیبایی عفاف و پاکدامنی است.

حجت الاسلام مؤمنی افزود: حضرت یوسف (ع) بسیار زیبا بود اما این امر موجب نشد که پاکدامنی خود را از دست بدهد.

وی عنوان داشت: بهترین خیر برای انسان در دوران جوانی پاکدامنی است و انسان با اندکی مراقبه می‌تواند دامن خود را پاک نگه دارد که آلوده نشدن به معصیت به مراتب آسان‌تر از استغفار است.

خطیب حرم مطهر حضرت معصومه (س) بیان داشت: کسانی که مرتکب گناه شدند و حالت پشیمانی به آنان دست می‌دهد؛ باید از مسیر خطای خود بازگردند و توبه کنند و برای جبران گناهان تلاش کنند.

وی با بیان اینکه پاکی نگاه مهم است افزود: امروز فضای مجازی به شدت آلوده است و انسان نباید در صورت عدم ضرورت به این فضا ورود کند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه نگاه آلوده انسان را به عقب می‌راند افزود: روانشناسان می‌گویند دیدن صحنه‌های نامناسب ممکن است تا ده‌ها سال طول بکشد که اثرات منفی آن از ذهن انسان خارج شود.

وی بیان داشت: انسانی که عفت نظر نداشته باشد؛ عقل او درست عمل نمی‌کند و دچار انحرافات اخلاقی خواهد شد که انسان در دوران جوانی باید مراقب اعمال و رفتار خود باشد.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان اینکه عفت نظر عقل را شکوفا می‌کند و انسان را در رسیدن به کمال کمک می‌کند ادامه داد: نگاه آلوده موجب بروز و زمینه انجام گناهان کبیره خواهد شد و در روایات آمده اگر کسی نگاه خود را از نامحرم بپوشاند خداوند به چهره او نور می‌دهد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه بانوان باید در برابر نامحرم حجاب مناسبی داشته باشند افزود: زنان در زمان خروج از منزل باید حجابی که اسلام آن را لازم برشمرده است رعایت کنند در غیر این صورت خطراتی ممکن است خود فرد و سایر افراد جامعه را تهدید کند.

وی با تاکید بر ازدواج توسط جوانان ابراز داشت: انسان نباید تصور کند که در این شرایط اقتصادی نمی‌توان ازدواج کرد؛ بلکه باید توکل به پروردگار کرد و به این امر ایمان داشت که خداوند روزی رسان است.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه در زمینه ازدواج آسان و همراهی خانواده‌ها کوتاهی شده است افزود: تشکیل خانواده، تثبیت خانواده و فرزندآوری سه موضوع مهمی است که باید مورد توجه باشد و برای این سه امر مهم باید برنامه ریزی درستی داشت.

استاد حوزه علمیه قم افزود: مسئولان در زمینه فراهم آوردن بسترهای لازم برای ازدواج جوانان باید با جدیت کار کنند و در این زمینه کوتاهی‌هایی شده است و انتظار می‌رود عالمان دین و بزرگان این امر را از مسئولان به صورت مستمر مطالبه کنند.

اخبار مرتبط

تاکید رییس جمهور بر انجام تکالیف قانونی در حمایت از خانواده و تسهیل ازدواج

آیین نامه اجرایی مربوط به اعطای تسهیلات ازدواج، اشتغال و حمایتی به تصویب رسید

رئیس جمهور عید سعید فطر را به سران و مردم کشورهای اسلامی تبریک گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha