نماینده مجلس: مجلس مذاکرات را رصد می‌کند

نماینده مجلس: مجلس مذاکرات را رصد می‌کند

به گزارش سراج24؛ علی اکبر کریمی در گفتگو با مهر درباره روند مذاکرات وین، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی نسبت به آنچه در مذاکرات اتفاق می‌افتد، حساس است و در قالب برگزاری جلسات متعدد با تیم مذاکره‌کننده کشورمان و مسئولان وزارت امور خارجه، این موضوع را رصد می‌کند.

وی بیان کرد: تاکید نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر این است که خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری درباره مذاکرات در نظر گرفتند، حتماً باید از سوی مذاکره‌کنندگان ایران مورد توجه جدی قرار گیرد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علاوه بر این، مجلس شورای اسلامی قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران را به تصویب رساند که مفاد این قانون باید حتماً مورد توجه تیم مذاکره کننده کشورمان قرار گیرد.

کریمی ادامه داد: هدف از انجام مذاکرات این است که جمهوری اسلامی ایران به شرایط بهتر و بدون تحریم برسد. همچنین حفظ توانمندی‌ها و دستاوردهای کشورمان در صنعت هسته‌ای بسیار مهم است و نباید خروجی مذاکرات باعث نابودی و یا تضعیف صنعت هسته‌ای کشورمان شود.

وی تأکید کرد: برای ما قابل قبول نیست که بخش کمی از تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران لغو شود و بخش قابل توجهی از تحریم‌ها باقی بماند. محدودیت‌هایی که طی سال‌های اخیر علیه ملت ایران و اقتصاد کشورمان وضع شده و باعث تشدید مشکلات معیشتی مردم شده است، نباید به بهانه‌های دیگر استمرار پیدا کند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تأکید مجلس شورای اسلامی این است که حتماً این موارد و همچنین خطوط قرمز نظام در مذاکرات رعایت شود و توافقی مورد قبول مجلس خواهد بود که این چارچوب‌ها را در برگیرد.

اخبار مرتبط

تزریق گاز به سانتریفیوژها تیم مذاکره کننده را در موضع قدرت قرار داد

ایران مسیر توسعه را به مذاکرات گره نزده است

دشمن با تخریب مسئله حجاب به دنبال چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha