اسماعیلی:

هفته هنر انقلاب مسیری برای پیشروی به قله‌های جهاد تبیین است

هفته هنر انقلاب مسیری برای پیشروی به قله‌های جهاد تبیین است

به گزارش سراج24؛ محمدمهدی اسماعیلی در این آیین که در محل حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی که عصر امروز -جمعه ۲۶ فروردین- برگزار شد با بیان این مطلب افزود: در این روزهای مبارک ماه خدا، یاد شهید سیدمرتضی آوینی که این هفته به نام اوست را گرامی می داریم و خدا را شاکریم که بعد از گذشت سی سال از شهادت این مرد بزرگ، عرصه فرهنگ‌ و هنر انقلاب مسیر خود را یافته و به خوبی پیش رفته است. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امروزه وقتی به کارنامه حوزه هنری که برای پاسداشت فرهنگ انقلاب تاسیس شده است می نگریم، این مجموعه آکنده از تلاش زنان و مردانی است تا امروز شاهد باشیم نظام اسلامی ما دارای میراث ارزشمندی در حوزه هنر انقلاب باشد.

وی افزود: همه روزها و شب های گذشته بر انقلاب پر از وقایع و نکاتی است که جا دارد همه عرصه های هنری آن را روایت کند. اگر امروز با مطالبه رهبر فرزانه انقلاب درباره جهاد روایت و تبیین رو به رو هستیم به دلیل فاصله مان با نقطه مطلوب است.

اسماعیلی ادامه داد: ما به تنهایی نیستیم که دستاوردها را روایت می‌کنیم بلکه جریانی قوی متکی به دلار و پوشش رسانه‌ای قوی برای تحریف دستاوردهای انقلاب پای کار آمده است. بنابراین ما در جهاد تبیین مسئولیت سنگینی بر عهده داریم و هفته هنر انقلاب کار را برای جوانان پر انگیزه ما در این مسیر ساده تر می کند و قله ها را نشان می دهد تا طی مسیر ساده‌تر طی شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از همه دست اندکاران برگزاری این رویداد سالانه و مهم تشکر می‌کنم و به روح همه هنرمندان بزرگ انقلاب اسلامی که امروز در آسمان و بزم ملکوتیان ناظر ما هستند صلوات می‌فرستیم.

اسماعیلی: هفته هنر انقلاب مسیری برای پیشروی به قله‌های جهاد تبیین است

همپنین در این مراسم محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری ضمن خوشامدگویی به حضار و تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) گفت: امسال به یمن و برکت تقارن ماه مبارک رمضان و هفته هنر انقلاب اسلامی و همچنین به دلیل فروکاست بیماری کرونا که ما را از این محافل محروم کرده بود، تصمیم گرفتیم از روز یکشنبه تا جمعه هر شب را اختصاص به یک الی دو رشته هنری بدهیم و از هنرمندان و چهره‌های برجسته تقدیر کنیم که این اتفاق افتاد.

وی بیان کرد: امسال نیز به سنت هر ساله چهره هنر انقلاب را معرفی خواهیم کرد و امیدواریم سالی پربرکت و توفیق باشد و انشاالله سال خوب پیش‌روی همه هنرمندان باشد و ما نیز تکالیف‌مان را به سرانجام برسانیم.

در ادامه گروه هم آوایی «پیامبر اعظم» برنامه اجرا کردند که در واقع با اجرای قطعه «در شمار زندگان» از این پروژه گروه رونمایی به عمل آمد.

اسماعیلی: هفته هنر انقلاب مسیری برای پیشروی به قله‌های جهاد تبیین است

حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز پس از پخش کلیپ مروری بر چهره‌های هنر انقلاب طی سال‌های گذشته روی صحنه آمد و گفت: درود بر محسن مؤمنی شریف که چنین برنامه‌ای را بنا نهاد. یکی از برکت‌های برگزاری معرفی چهره‌های هنر انقلاب اسلامی این بود که چهره آرمانی هنرمند مکتبی انقلابی برای ما تجسم یافت. هر چه پیش رفتیم، اهمیت تبیین و روایت هنرمندانه حق و حقیقت افزون و افزون‌تر شده و امروز در نبرد حق علیه باطل مشهود است.

وی اظهار کرد: امروز اهمیت معرفی یک یک هنرمندانی که در این هفته از آنها تجلیل شد، مشخص شده است و اهمیت این اتفاق که پرچم‌داری مکتب هنر انقلابی به این روایت هنرمندانه است، بیش از گذشته مشهود و نمایان است. امیدوارم این مقطع نیز، به همت همه و به ویژه همکاران رسانه‌ای به صورت مطلوب بگذرد.

پس از پایان صحبت‌های حجت‌الاسلام قمی، رسالت بوذری که اجرای مراسم را عهده‌دار بود از محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی دادمان، حجت‌الاسلام امرودی و مجدالدین معلمی درخواست کرد برای اعطای تندیس به چهره هنر انقلاب ۱۴۰۰ روی صحنه بیایند.

در ادامه عبدالحمید قدیریان به عنوان چهره «هفته هنر انقلاب اسلامی ۱۴۰۰» معرفی و تجلیل شد.

اسماعیلی: هفته هنر انقلاب مسیری برای پیشروی به قله‌های جهاد تبیین است

قدیریان پس از دریافت تندیس چهره هنر انقلاب در سخنانی گفت: چنین موقعیت‌هایی از این نظر خوب است که فرصتی به آدم می‌دهد که تریبون در اختیارش قرار بگیرد. در دوران جنگ شاهد بودیم که فرهنگ حسینی به راه افتاد، قدرتمند شد و بسیار بهره و لذت بردیم و بعد از سال‌ها حتی تبعات این فرهنگ سبب شد کتاب‌های مختلفی از خاطرات جبهه و دفاع مقدس تولید شود. در حال حاضر جنس جنگ عوض شده و دورنما و غایتی که مقام معظم رهبری نیز برای ما تبیین کرده‌اند، متفاوت است و فضا شکل دیگری شده است.

وی بیان کرد: به تبع چنین شرایطی ما نیاز به بال دیگری برای پرواز داریم و حال که قرار است با آینده‌ای نورانی حرکت کنیم، نیاز به ابشاری از معرفت داریم که در سختی‌ها به ما اجازه پرواز دهد. بنابریان الان زمانش است که بال قدرتمند و ابدی مهدویت پرداخته شود.

قدیریان با بیان اینکه شیعه را بال حسینیت و مهدویت از سقوط نجات داده است، گفت: امید دارم که بتوانیم از مهدویت نیز همچون حسینیت بهره ببریم. امیدوارم سایه رهبری همچنان مستتدام باشد چون جنس‌شان جنس خدایی است و خدا کمک کند ما هم سرباز باشیم و بتوانیم خدمت کنیم و این راه را در کمال پیروزی طی کنیم.

اسماعیلی: هفته هنر انقلاب مسیری برای پیشروی به قله‌های جهاد تبیین است

اخبار مرتبط

پیکر استاد «هوشنگ ابتهاج» در رشت به خاک سپرده می‌شود

مصریان با صندل‌های طلایی در گور

پیکر استاد هوشنگ ابتهاج پنجشنبه تشییع می‌شود/ اعلام جزئیات خاکسپاری

0 نظر

ارسال نظر

capcha