سید عمار حکیم:

تعرض به مراقد مقدس دینی برای فتنه انگیزی است

تعرض به مراقد مقدس دینی برای فتنه انگیزی است

به گزارش سراج24؛ به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، «سید عمار حکیم» رئیس جریان حکمت ملی عراق امروز در بیانیه ای در واکنش به اهانت یکی از عناصر فرقه انحرافی الصرخی به مراقد ائمه اطهار (ع) در عراق اعلام کرد: تعرض اخیر به مراقد مقدس دینی و دعوت به تخریب آن محکوم و مذموم است و در دل خود پروژه‌هایی مشکوک و مبتنی بر افکار و ایده‌های انحرافی در سایه برهه‌ای خطرناک و حساس دارد، به‌ویژه که مطرح کنندگان این دعوت به خوبی از جایگاه والا و رفیع این مراقد و جایگاه عظیم آنها در دل میلیون‌ها نفر در عراق و جهان آگاه هستند. باید جلوی فتنه کوری که درصد بهره برداری از شرایط دشوار سیاسی بوده است، گرفته شود.

سید عمار حکیم در بیانیه خود افزود: ما ملت خودمان و ملت های اسلامی را به هوشیاری در قبال نقشه های خباثت آمیز برای فتنه انگیزی فرامی خوانیم و از دولت و دستگاه قضایی عراق می خواهیم تا با هر کسی که درصدد خدشه وارد کردن به مقدسات ملت ما است، قاطعانه برخورد کند.

یکی از عناصر وابسته به جریان انحرافی «الصرخی» در عراق اخیرا با اهانت به قبور ائمه اطهار (ع) فتنه انگیزی جدید را در این کشور به راه انداخت.

آخرین غائله جریان انحرافی فرقه الصرخی از زبان «علی موسی عاکول کاظم المسعودی» موسوم به خطیب مسجد جامع الفتح المبین وابسته به این فرقه در عراق جرقه زده شد.

المسعودی سه روز پیش در سخنانی فتنه انگیزانه در شهر بابل عراق گفت که "باید قبور امامان را تخریب کرد". 

او مدعی شد که "این مزارها مخالف سنت نبی اکرم (ص) است".

این اهانت المسعودی باعث اعتراض هایی گسترده در عراق، بویژه در استان های بابل و ناصریه شد و سرانجام روز سه شنبه خبرهایی مبنی بر حمله به ساختمان های این جریان منحرف و آتش زدن آن در حله مرکز استان بابل در جنوب بغداد و سایر استانها در رسانه ها انتشار یافت.

در پی اعتراض های تند مردمی، خالد ترکی جهاد الشمری رئیس پلیس استان بابل هم روز سه شنبه دستور بستن و جمع آوری کلیه دفاتر و حسینیه های متعلق به فرقه الصرخی را صادر کرد. خالد ترکی گفت که این دستور را به منظور حفظ آرامش جامعه صادر کرده است.

اخبار مرتبط

تیراندازی در میلواکی آمریکا ۱۷ زخمی بر جای گذاشت

موافقت اولیه برای پروازهای مستقیم بین فرودگاههای ایران و عمان

انتخابات ثابت کرد که محبوبیت مقاومت در حال افزایش است

0 نظر

ارسال نظر

capcha