جایزه بین المللی حضرت خدیجه سال آینده برگزار می شود

جایزه بین المللی حضرت خدیجه سال آینده برگزار می شود

به گزارش سراج24؛ فاطمه قاسم پور نماینده مجلس شورای اسلامی در همایش «خدیجه، مادرامت» که در برج میلاد برگزار شد، گفت: گردهمایی ویژه ای را تدارک دیدیم برای بانویی که قبل از رسالت نبی اسلام فرصتهایی را ایجاد می‌کند و ما باید از اسوه بودن ایشان الگو بگیریم.

وی با اشاره اینکه همه می‌دانند زنان در زمان پیامبراکرم (ص) جدی گرفته نمی‌شدند، گفت: پس از رسالت نیز ایشان نقش خود را به بهترین شکل انجام دادند و با حمایت خود از رسول اسلام (ص) راه اسلام را برای توسعه و رشد فراهم کردند.

قاسم پور افزود: همه ما کنشگران اجتماعی هستیم و برای ما مهم است که مانند آن حضرت بتوانیم آرمان‌های اسلام را در جامعه خود پیاده کنیم. این گردهمایی به برکت یک حرکت جبهه‌ای رخ داده است. بانوان امروز گردهم آمده‌اند تا الگوی فعالیت‌های اجتماعی زنان را ارتقا دهند. این یادمانی که دور هم جمع شدیم به برکت حرکت جبهه‌ای از زنان که گرد هم آمدند تشکیل شده تا بتوانند در کنار هم فعالیت کنند.

وی با تاکید بر جایزه بین المللی حضرت خدیجه گفت: فراخوان این جایزه شروع حرکت جدیدی است که امیدبخش برای فعالیت بانوان در راستای شاخص‌های الگوی سوم زنی باشد که تجلی پیدا کند. حرکت جبهه‌ای که تا امروز شکل گرفته می‌تواند تحت عنوان جایزه حضرت خدیجه کبری ادامه پیدا کند ودر سطح بین المللی و گام اول در شهر تهران و بعد در سطح ملی و بین المللی آن را ایجاد می‌کند.

قاسمپور افزود: یکی از شاخصه‌های امروز بانوان جامعه، عرصه کارآفرینی است. امیدواریم تا با آغاز این حرکت جبهه‌ای، این جایزه بتواند شاخص‌های مد نظر را احصا کرده و در اختیار بانوان قرار دهد. البته اولین گروه پیشران برای حل مسائل اجتماعی، بانوان هستند. امروز هر آنچه بتوانیم به سمت رویکردهای خلاقانه حرکت کنیم، این حرکت به ارتقای حرکت خود و اصلاح وضع موحود کمک خواهد کرد.

وی با تاکید به راه اندازی دبیرخانه جایزه حضرت خدیجه گفت: از این فرصت به وجود آمده از فعالان در دبیرخانه شاهد فعالیت‌های بیشتر باشیم. این جایزه سال آینده به بانوان کنشگر، جهادگر و فعال اجتماعی تعلق خواهد گرفت و این استانداردها و شاخص‌ها ارزیابی خواهد گرفت.

قاسم پور در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم با الگوگیری از آرمان‌های حضرت خدیجه راهگشا باشیم.

اخبار مرتبط

جزئیات حضور رئیس رسانه ملی در کمیسیون فرهنگی مجلس/ صوت و تصویر در انحصار و اختیار صداوسیماست

شاهد اقدامات جهادی کم‌سابقه دستگاه‌ها در خدمت‌رسانی به سیل‌زده‌ها هستیم

احمد، یادگار همۀ یادگاری‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha