وزارت بهداشت ۵۰میلیون دُز واکسن ایرانی خرید/پیش خرید ۳۵ میلیون دُز دیگر در دستور کار

وزارت بهداشت ۵۰میلیون دُز واکسن ایرانی خرید/پیش خرید ۳۵ میلیون دُز دیگر در دستور کار

به گزارش سراج24؛سیدحسین صفوی رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران روز سه شنبه در گفت وگویی درباره آخرین وضعیت خرید واکسن های ایرانی توسط وزارت بهداشت اظهار داشت: وزارت بهداشت تاکنون حدود ۵۰ میلیون دز واکسن کرونا از شرکت‌های داخلی خریداری کرده است.

وی با اشاره به توانایی محققان ایرانی در حوزه ساخت واکسن کرونا افزود: خوشبختانه دانشمندان ما با تولید برندهای مختلف واکسن کرونا در انواع مختلف نشان دادند که می توانند نیاز آینده کشور در حوزه واکسن کرونا را برطرف کنند.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با بیان اینکه واکسن سازان ایرانی تا کنون ۴۰ میلیون دُز از واکسن های خریداری شده را به وزارت بهداشت تحویل داده اند، ادامه داد: واکسن های برکت، نورا، رازی، فخرا، پاستوکووک و اسپایکوژن در سبد خریداری شده توسط وزارت بهداشت قرار دارند.

به گفته صفوی وزارت بهداشت تاکنون بخش عمده واکسن های تولید شده واکسن سازان ایرانی را خریداری کرده است و واکسن سازی پاستور نیز تاکنون ۱۳ میلیون دز واکسن را به وزارت بهداشت تحویل داده است.

هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران افزود: طبق قرارداد وزارت بهداشت ۵۰ درصد از مبالغ خرید را به واکسن سازان پرداخت کرده است و مابقی مبلغ نیز پس از تامین اعتبار توسط دولت پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به نیاز کشور برای تزریق دز سوم واکسن کرونا گفت: پیش بینی خرید ۳۵ میلیون دز واکسن ایرانی دیگر برای سال ۱۴۰۱ انجام شده است که خرید آن توسط وزارت بهداشت انجام خواهد شد. همچنین واکسن سازان ایرانی گامی موفق در زمینه صادرات واکسن برداشته اند که می توانند با توجه به برطرف شدن نیاز کشور تولیدات خود را صادر کنند.

اخبار مرتبط

واکسیناسیون موثرترین اقدام برای کنترل همه‌گیری کروناست

مبالغی برای معلمان مشمول رتبه‌بندی به زودی واریز می‌شود

تاکید رئیس قوه قضاییه بر اهتمام به حفظ حریم خصوصی افراد

0 نظر

ارسال نظر

capcha