وحیدی:

حوادث هرات و کابل برای اختلاف‌افکنی بین ایران و افغانستان است

حوادث هرات و کابل برای اختلاف‌افکنی بین ایران و افغانستان است

به گزارش سراج24؛احمد وحیدی روز سه‌شنبه پس از برگزاری نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران اعلام کرد: نشست امروز قرارگاه درباره دُز سوم واکسن بود و بر اساس مصوبه ستاد، مبنای محاسبه در سامانه مدیریت هوشمند برای صاحبان مشاغل دریافت دُز سوم واکسن است.

وی در عین حال متذکر شد «برای کسانی که هنوز برای تزریق دُز دوم واکسن مهلت دارند و موعد تزریق دُز سومشان نرسیده، همان دُز دوم کافی است‌».

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا موضوع دیگر را ارزیابی آغاز کلاس‌های درسی در مدارس و دانشگاها اعلام کرد و گفت: استقبال خوبی از بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها شده است؛ هر چند تعداد اندکی از دانش آموزان در مدارس حضور نیافتند که اگر همچنان سر کلاس حاضر نشوند، آثار سوئی به لحاظ تحصیلی و مسئولیت قانونی برایشان به همراه دارد.

وی ادامه داد: در دانشگاه‌ها هم شرایط به همین منوال است و درباره مقررات و شیوه‌نامه‌ها هم تأکید شده در محیط آموزشی حتماً ماسک بزنند و پنجره‌ها باز باشد تا تهویه هوا انجام شود و رعایت فاصله اجتماعی در حد لازم نیز مورد توجه قرار گیرد.

وحیدی خاطر نشان کرد: ارزیابی‌های جهانی از کرونا نشان‌گر روند کاهش بیماری در بیشتر مناطق است اما با این وجود کتترل‌ها بر ورود و خروج بیشتر می‌شود و در مرزها حساسیت بیشتری به خرج داده می‌شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره طغیان‌های آتی کرونا هم گفت: طغیان‌های آتی کرونا مرتب تحت کنترل تیم وزارت بهداشت است و خدمات اورژانسی در نظر گرفته شده تا در همه مناطق ارزیابی داشته باشند.

وی درباره اتصال به سامانه مدیریت هوشمند و پراکندگی گفت: در نشست برای برخی دستگاه‌ها که سامانه مرکزی‌شان متصل نیست، ضرب‌الاجلی پیش‌بینی شد تا هرچه‌سریع‌تر به سامانه‌های اصلی وصل شوند.

رئیس شورای امنیت کشور در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت مرزهای کشور و اتفاقات اخیر در افغانستان اظهار داشت: جریاناتی به دنبال تفرقه‌افکنی بین ایران و افغانستان هستند و این برنامه‌ریزی دشمن است.

وحیدی با اشاره به سابقه دیرینه و روابط بسبار خوب دو ملت، خاطر نشان کرد: ایرانیان همواره میزبان خوبی برای مهاجرین افغانستانی بوده‌اند و اقدامات عده‌ای که در هرات و کابل صورت گرفت مورد تأیید نیست و حتماً هدایت شده است که سعی در ایجاد تشنج دارند و باید مسئولان افغانستان نسبت به این موضوعات مراقبت کنند و تذکر بدهند.  

وی بر همین اساس از مردم هم خواست که توجه داشته باشند این تلاش‌های دشمن برای ایجاد حساسیت‌های غیرواقعی است و آن را قبول نکنند.

وزیر کشور در پاسخ به خبرنگار ایرنا در خصوص اتفاقات مرزهای شلمچه و همچنین سرقت از بار صادراتی کامیون‌ها گفت: مقداری از واردات برخی اجناس به عراق جلوگیری شد که خود مردم بصره به مرز آمدند و درخواست کردند بخشی از صادرات انجام شود و محصولات را خریداری کردند و در خصوص مشکلی که برای رانندگان کامیون‌ها به وجود آمد هم فرماندهی انتظامی برخورد و مشکل را حل کرد.

اخبار مرتبط

انتقاد شدید نمایندگان از ایران خودرو و سایپا

تاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت اجرای توافقات بین ایران و قطر

مسیر درخشان پیشرفت‌های علمی ایران ادامه دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha