نحوه دریافت نتیجه آزمون دکتری 1401/ داوطلبان دانشگاه آزاد چگونه انتخاب رشته کنند؟

نحوه دریافت نتیجه آزمون دکتری 1401/ داوطلبان دانشگاه آزاد چگونه انتخاب رشته کنند؟

به گزارش سراج24؛ به نقل از فارس، داوطلبان آزمون دوره دکتری«Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۴۰۱ فردا چهارشنبه ۲۴ فروردین ماه می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای دریافت کارنامه اولیه خود اقدام کنند.

* نحوه دریافت کارنامه و انتخاب رشته

داوطلبان ابتدا باید از اینجا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور شود.

سپس با وارد کردن شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین شماره شناسنامه و سال تولد کارنامه خود را مشاهده کنند.

پس از مشاهده کارنامه، اگر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند باید در روز پنج‌شنبه 25 فروردین ماه برای انتخاب رشته اقدام کنند، داوطلبان تا یکشنبه ۲۸ فروردین ماه برای انتخاب رشته مهلت دارند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و اطلاعیه‌های مربوطه را به خوبی مطالعه کرده و سپس کدرشته‌محل‌های مورد علاقه‌شان را از میان کدرشته‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی خود انتخاب کرده و به ترتیب اولویت علاقه رشته‌ها را مرتب کنند.

پس از آن باید کدرشته‌محل‌های انتخابی خود را (حداکثر ۵۰ کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در سایت سازمان سنجش ثبت کنند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی روز چهارشنبه ۲۴ فروردین ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

* داوطلبان دانشگاه آزاد چه کنند؟

داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه آزاد هستند پس از دریافت کارنامه، درصورتی که مجاز به انتخاب رشته شدند باید به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org مراجعه کرده و براساس اطلاعیه‌های منتشر شده در این سایت برای انتخاب رشته اقدام کنند.

همچنین داوطلبان علاقمند به انتخاب هر یک از کد رشته‌های امتحانی مربوط به دانشگاه‌های امام صادق(ع)، جامع امام حسین (ع) و علوم انتظامی امین که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیرروزانه شده‌اند، نیز در صورت تمایل و دارابودن شرایط لازم مطابق توضیحات انتهای دفترچه، میتوانند کد رشته محل‌های مربوط به دوره‌های روزانه همین دانشگاه‌ها را انتخاب کنند.

این داوطلبان در سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منحصراً مجاز به انتخاب رشته از دوره‌های مجاز و براساس رشته امتحانی خود هستند.

 اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و ...) در دهه سوم اردیبهشت ماه 1401 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

افزایش ۵ تا ۳۹ درصدی شهریه دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جدید

امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد "حضوری" شد

جزئیات مرحله دوم آزمون دکتری ۱۴۰۱ در دانشگاه‌های بزرگ

0 نظر

ارسال نظر

capcha