سیدحسن نصرالله: آنچه در فلسطین می‌گذرد پیام‌های مهمی برای آینده اسرائیل دارد

سیدحسن نصرالله: آنچه در فلسطین می‌گذرد پیام‌های مهمی برای آینده اسرائیل دارد

به گزارش سراج24؛به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، سیدحسن نصرالله در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به دشمن صهیونیستی اظهار کرد: اگر روی ناامیدی مردم فلسطین شرط بندی می کنید و اگر فکر می کنید خیانت رسمی اعراب به عقب نشینی جوانان فلسطینی منجر می شود، دچار توهم هستید.

نتیجه جنگ سال 1996؛ تحکیم معادله عدم تعرض به غیرنظامیان

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود به جنگ سال ۱۹۹۶ میان مقاومت و رژیم صهیونیستی پرداخت و افزود که این نیروهای مقاومت بودند که در این جنگ موفق شدند معادله عدم تعرض به غیرنظامیان را بر دشمن دیکته کنند.

وی دلیل این دیکته را آن دانست که در این صورت، دشمن باید بهای سنگینی را می‌پرداخت؛ معادله‌ای که همچنان تا امروز به قوت خود باقی است.

نصرالله همچنین گفت که باید تلاش حافظ اسد رییس جمهوری فقید سوریه و رفیق الحریری نخست وزیر فقید لبنان را در این باره به یاد داشت.

وی درباره کشتار قانا نیز تصریح کرد: در کشتار قانا، آمریکا به شورای امنیت اجازه نداد قطعنامه‌ای صادر و در آن دشمن صهیونیستی را به خاطر این کشتار، محکوم کند. آمریکا از دشمن و متجاوز و کسانی دفاع می‌کند که آغازگر جنگ هستند اما حتی از محکوم کردن آنان جلوگیری می‌کند، چه برسد به اینکه تحریمشان کند.

انتخابات آتی پارلمانی، واقعی و دموکراتیک خواهد بود

به باور دبیرکل حزب الله لبنان، انتخابات آینده پارلمانی لبنان یک انتخابات واقعی و دموکراتیک مردمی خواهد بود که همه گروه‌ها در آن حضور خواهند داشت.

وی همچنین اظهار کرد که نظرسنجی ها و گمانه زنی ها هرچه باشد نباید فعالیت و شور مردم در حوزه های انتخاباتی را تحت الشعاع خود قرار دهد.

نصرالله بار دیگر از مردم لبنان خواست که به نظرسنجی ها استناد نکنند، بلکه تا پایان زمان رای گیری با همه شور و تلاش وارد این انتخابات شوند.

وی، هدف حزب الله در این انتخابات را موفقیت نامزدهای این حزب و متحدان آن دانست و گفت که نباید فردی گمان کند که دیگر نتیجه انتخابات تمام شده است.

نصرالله افزود که گروه مقابل، از هم گسسته هستند و به همین دلیل نتوانستند لیست یکپارچه‌ای ارائه کنند.

نصرالله در خصوص تحولات اخیر لبنان نیز با بیان اینکه زمزمه تعویق انتخابات از سوی برخی سفارت خانه ها به گوش می رسد، تاکید کرد که ما حق داریم سفارت آمریکا را به تلاش برای تعویق انتخابات پارلمانی متهم کنیم.

رهبر حزب الله یکی از اهداف صحبت در مورد تعویق انتخابات را کاهش دادن اشتیاق شهروندان برای مشارکت دانست و گفت که ما معتقدیم که در حال نبرد انتخاباتی هستیم و باید با اشتیاق در انتخابات شرکت کنیم.

سید حسن نصرالله ادامه داد: یک مقام سعودی به من گفت که ریاض در انتخابات سال ۲۰۰۹ پول زیادی را در لبنان خرج کرده است. این پول نه برای انتخابات، بلکه به حساب مقامات سیاسی لبنان ریخته شد.

ضرورت مشارکت در انتخابات مجلس لبنان

سید نصرالله در این بخش از سخنرانی‌اش به مشارکت حزب الله در انتخابات پارلمانی پرداخت و تصریح کرد: برخی از جمله یکی از نخست وزیران پیشین لبنان تیم سیاسی ما را متهم کرده است که به دنبال کسب دو سوم آرای انتخابات هستیم و اگر تیم سیاسی ما دو سوم کرسی های پارلمان را به دست بیاورد، خطرناک است؛ در حالی که دستیابی به این میزان از کرسی‌های مجلس، هدف ما نیست و اینکه یک هدف منطقی و واقعی نخواهد بود.

وی این قبیل سخنان را که از تلاش برای کسب دو سوم کرسی‌های پارلمان مجلس لبنان توسط حزب الله گفته می شود، تحریک‌آمیز دانست.

دبیرکل حزب‌الله گفت: از نظر ما هر تغییری در نظام سیاسی باید با گفت وگو و توافق اتفاق بیفتد نه با قلدری و تلاش برای کسب نیم به علاوه یک یا دو سوم آرا.

سیدحسن نصرالله تاکید کرد: ما برای تضمین موفقیت نامزدهای خود و متحدانمان که در بسیاری از حوزه های انتخاباتی حتی بدون حمایت ما پیشرو هستند، تلاش می کنیم. ما می خواهیم متحدانمان در انتخابات پیروز شوند تا زمینه همکاری در انجام مسؤولیت ها فراهم شود و برای همین از همه کسانی که مشتاق هستند می‌خواهم به نظرسنجی‌ها  اعتماد نکنند و با اشتیاق و تلاش کامل به مشارکت بروند.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کردکه ما ائتلاف زیر میز (پنهانی ) نداریم همه چیز مثل روز روشن و روی میز است و ما تعهد قبلی هم نسبت به کسی نداده ایم. هرگز کاری را بدون تفاهم انجام نمی دهیم و با همپیمانانمان کاملا شفاف هستیم.

وی خطاب به مردم  افزود: هر مطلبی که درباره حزب الله نوشته می شود را باور نکنید بلکه هر آنچه انجام می دهیم را باور کنید چرا که بر اساس صداقت است. ما خواستار مشارکت همه هستیم و نمی خواهیم کسی حتی دشمنان خود را حذف کنیم . قانون انتخابات گذشته به عمد طرف های دیگر را حدف می کرد اما ما خواستار دولت وحدت ملی بدون حذف طرف دیگر بوده و هستیم.  کسانی که دنبال حذف دیگران بودند با آمریکایی ها  نشست و برخاست داشتند  و گمان می کردند می توانند مقاومت را نابود کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: آنانی که تحمل حضور دیگران را ندارند، همواره آماده اند خود را برای برافروختن آتش جنگ داخلی و نابودی دیگران بفروشند. حذف گرا همان طرفی هستند که امروز می گوید برنامه انتخاباتی ندارد بلکه فقط به دنبال خلع سلاح مقاومت است. 

وی اضافه کرد که برخی می خواهند با گمراه کردن مردم، سلاح مقاومت را عامل بحران معرفی کنند اما چرا از ۳۰ سال فساد و سیاست های اقتصادی خودشان صحبت نمی کنند. احزابی که بیش از ۳۰ سال در قدرت بوده اند اعلام کنند که با مردم چه کرده اند. هدف کسی که سلاح های مقاومت را هدف قرار می دهد، فقط دلجویی از آمریکا، غرب و برخی رژیم های عربی برای کسب حمایت مالی است.

مقاومت با ایجاد توازن و بازدارندگی در مقابل دشمن، از کشور محافظت کرد

سیدحسن نصرالله گفت که مقاومت توانست با ایجاد توازن و بازدارندگی در مقابل دشمن از کشور محافظت کند.

به گفته وی کسانی هستند که به دنبال مشوش جلوه دادن شعار انتخاباتی ما هستند، ما از دولت حمایت نمی خواهیم  اما اجازه هم نمی دهیم کسی از دولت برای به چالش کشیدن مقاومت استفاده کند.

دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص موضوع فلسطین گفت: باید با تمام عزت و احترام از اقدامات قهرمانانه فلسطینی‌ها، از زنان و مردان گرفته تا کودکان و کهنسالان و شجاعت و قاطعیت آنان و به پیشواز مرگ رفتن برای کسب یک زندگی عزتمندانه و امید برای آزادی مقدسات امت اسلامی تقدیر و تجلیل کنیم.

وی از مهمترین نتایج راهبردی در سال‌های اخیر درباره آن سخن گفته‌ایم، این است که اگر بر ضعف ملت فلسطین تکیه کنید، این بیانگر این است که شما متوهم هستید.

نصرالله ادامه داد: نسل جوانان فلسطینی، مقاومت و اراده برای مبارزه را نسلی بعد از نسل دیگر به ارث می برند.

دبیرکل حزب الله خواستار مشارکت گسترده در روز جهانی قدس شد

سیدحسن نصرالله در بخش دیگری از سخنان امشب خود به روز جهانی قدس پرداخت و از مردم لبنان و جهان اسلام خواست در فعالیت های مرتبط با این روز مشارکت گسترده داشته باشند. 

وی از گردهمایی جشنواره بزرگ مردمی همزمان با روز جهانی قدس در مجتمع سیدالشهداء در ناحیه جنوبی بیروت خبر داد و ابراز امیدواری کرد که همگی بتوانند از این فرصت استفاده کرده تا در روز قدس حمایت و تأیید کامل خود از ملت فلسطین را اعلام کنند.

پیروزی اراده مردم یمن

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه با اشاره به توافق برای آتش بس دو ماهه با ابراز خرسندی از این تصمیم ، گفت که یمنی ها با استواری اراده خود را بر جامعه جهانی تحمیل کردند و امیدواریم که آتش بس نقطه ورود به راه حل سیاسی باشد.

سیدحسن نصرالله تاکید کرد که ما از آتش بس در یمن استقبال می کنیم و آنچه از ابتدا خواستار آن بوده ایم، توقف جنگ و کشتار است و هیچکس به دنبال هدف قرار دادن عربستان سعودی نیست.

لبنان: سید نصرالله: تنها راه حل در یمن، مذاکره و گفتگوی مستقیم با صنعا است و انتظار نداشته باشید کسی آنها را تحت فشار قرار دهد.

ضرورت توجه به مطالبات معترضان 

سید حسن نصرالله گفت که باید مسائلی چون اعتصاب قضات، معلمان و کارکنان مراکز دیپلماتیک مورد تأمل قرار گیرد؛ چراکه این مسائل، راه را برای اعتراض به نتایج انتخابات باز می کند. 

وی، خواسته این قشر از جامعه لبنان را بحق دانست و از دولت نجیب میقاتی خواست که در حد توان، مطالبات آنها را تأمین کند.

دبیرکل حزب‌الله خطاب به این گروه‌ها نیز گفت: به شما می گویم که "انتخابات پارلمانی آینده را به مطالبات بر حق خود گره نزنید".

این خبر کامل می شود.

اخبار مرتبط

نبرد سنگین مقاومت با نظامیان صهیونیست

در صورت تغییر رفتاری ایران، به تغییر مواضع خود فکر می‌کنیم

عصبانیت غرب از تدابیر جبرانی ایران / درخواست تجدیدنظر درباره لغو انتصاب بازرسان آژانس

0 نظر

ارسال نظر

capcha