بی‌آبی روستایی در۷۰۰ متری آب/ مردم خواستار آبرسانی هستند

بی‌آبی روستایی در۷۰۰ متری آب/ مردم خواستار آبرسانی هستند

به گزارش سراج24؛ سبخی یکی از روستاهای بخش مرکزی لامرد است که در فاصله حدوداً ۵ کیلومتری تا مرکز این شهر واقع شده است.

امروز مردم این روستا با حضور در مقابل فرمانداری لامرد، از متولیان امر خواستند روند آبرسانی به این روستا تسریع شود.

حمیدی یکی از اعضای شورا و از اهالی روستای سبخی در گفت وگو با مهر اظهار داشت: استارت آبرسانی به روستای قلعه غلام عبدالله و سبخی در سال ۱۳۹۸ زده شد که تا قلعه غلام عبدالله شبکه آبرسانی انجام شد.

وی افزود: پروژه ۷۰۰ متر تا روستای سبخی فاصله دارد و لوله‌های آبرسانی نیز خریداری شده اما طرح به معارض برخورد کرده که قانون رأی بر برائت آبفا داد ولی متأسفانه حریم جاده و مسیری که خط لوله باید گذر کند و تسهیل اراضی انجام شود با کم کاری ادارات ذی ربط مواجه شده است.

روستایی که ۷۰۰ متر تا آب فاصله دارد/ مردم خواستارتسریع در آبرسانی

وی افزود: طبق قول‌های که فرماندار به مردم روستای سبخی داده است امیدواریم تا قبل از عیدفطر شبکه آبرسانی به روستای سبخی برسد و مشکل بی آبی مردم حل شود.

در این رهگذر، اسماعیل رستگار، فرماندار شهرستان لامرد در گفت وگو با خبرنگار مهر، بر اجرای هرچه سریع‌تر این پروژه تاکید کرد وگفت: مشکل مردم با ادارات دولتی نیست و یا اینکه خدایی ناخواسته نهادی کم کاری کرده باشد، بلکه مشکل اساسی که در این پروژه وجود دارد و به کندی پیش می‌رود بحث اثبات مالکیت است.

وی افزود: در حال حاضر روستای سبخی مشکل آب شرب ندارند و این پروژه بعنوان یک خط پشتیبان است.

وی در همین زمینه ادامه داد: در صورت قطع آب خط طرح محرم، آب شرب را از چاه روستای جوهری به روستاهای قلعه غلام عبدالله، سبخی، قلعه سردار، ده حاجی محمد استفاده و آب این روستاها تأمین خواهد شد.

رستگار مقام عالی دولت در شهرستان لامرد به خبرنگار مهر گفت: براساس پیگیری‌هایی که انجام شده است تمام سعی و تلاشمان بر این است تا پایان ماه مبارک رمضان مشکل آب سبخی حل شود.

اخبار مرتبط

تنش شدید آبی در دیار چشمه‌ها

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

ویدئو/ روایتی تلخ از بی آبی روستاهای خوزستان/دشت تشنه

0 نظر

ارسال نظر

capcha