پویش‌های جمعیت امام رضایی‌ها ویژه ماه مبارک رمضان با همکاری رسانه ملی

پویش‌های جمعیت امام رضایی‌ها ویژه ماه مبارک رمضان با همکاری رسانه ملی

به گزارش سراج24؛ به نقل از روابط عمومی جمعیت امام رضایی ها، ماه مبارک رمضان فصل بندگی و یکی از برترین عبادت خدمت به خلق می باشد از همین رو برای سهیم شدن مردم نیکوکار ایران اسلامی در امور خیر و کمک به نیازمندان جمعیت امام رضایی ها برنامه های وِیژه ای ترتیب داده است.

در ماه مبارک رمضان پویش سرزمین خرم،  کاشت درخت نخل جهت کارافرینی نیازمندان و پویش دوباره زندگی،  کمک به آزادی زندانیان و حمایت از خانواده آنان با همکاری شبکه افق سیما،  پویش مردمی به عشق علی برای کمک به ایتام و محسنین از طریق معاونت صدا رسانه ملی و  پویش روستا به روستا؛ فاز سوم عملیات آبرسانی به روستاهای استان سیستان و بلوچستان  با همیاری شبکه سوم سیما  برگزار می شود.

پویش سرزمین خرم؛ کاشت درخت نخل جهت کارافرینی نیازمندان 

جمعیت امام رضایی ها در راستای اهداف خود از جمله  محرومیت زدایی در سطح کشور با نگاه توسعه پایدار در جهت پیشرفت و سازندگی و در ابعاد مختلف مادی و معنوی، از طریق استفاده بهینه از ظرفیت های مختلف قابل استفاده در کشور با شعار همه با هم برای ساخت سرزمینی خرم و آباد اقدام به اجرای پویش “سرزمین خرم” برای کاشت درخت نخل را در سطح ملی در محدوده جغرافیایی شش استان جنوبی فارس، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان کرد.

این پویش  با  هدف احیای زمین ها و نخلستان های از کار افتاده کشور و احیای کشاورزی در سطح ملی،  ایجاد شغل و اشتغال زایی پایدار و چند منظوره برای نیازمندان با درنظر گرفتن سن 100 ساله درخت نخل و خاصیت خاک نخلستان و درخت نخل ، جلوگیری از پدیده بیابان زایی و ریز گردها در جنوب کشور و تامین معیشت خانواده های نیازمند از زمان کاشت پاجوش نخل به واسطه کاشت سبزیجات دیگر در پای این درخت تا گذشت زمان 5 ساله ثمردهی این درخت و بعداز آن صورت پذیرفته است.

شبکه افق سیما در سحرهای ماه مبارک رمضان  در برنامه به وقت سحر با اجرای صابر خراسانی به معرفی پویش سرزمین خرم امی پردازد و این پویش همزمان در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی جمعیت امام رضایی ها و رسانه های دیداری و مکتوب به اطلاع عموم رسانده می شود.

در این پویش خیرین میتوانند به نیّت امیرالمومنین حضرت علی (ع) با پرداخت مبلغ 110 هزار تومان یک نفر نخل را از طریق کد دستوری #888*780* خریداری کنند. شرکتها، بنگاههای اقتصادی، صاحبان صنایع و کارخانه داران و یا خیرینی که تمایل به پرداخت مبالغ بالاتر از 200هزار تومان را دارند میتوانند با ارسال عدد 1 به شماره 500098080  اقدام تا از طریق مرکز  ارتباطات مردمی جمعیت امام رضایی ها با این افراد تماس گرفته شود.

پویش “دوباره زندگی”؛  آزادی زندانیان و حمایت از خانواده آنان در ماه مبارک رمضان

پویش دوباره زندگی در ماه مبارک رمضان با همکاری مشترک وزارت اموراقتصاد و دارایی و جمعیت امام رضایی ها  با هدف کمک به آزادی زندانیان و حمایت از خانواده آنان  راه اندازی شد.

در این پویش که با محوریت وزارت امور اقتصادی و دارایی، موسسه تعالی اجتماعی زندگی و مجموعه دوباره زندگی  و همیاری بیمه مرکزی، بیمه ایران، بانک های ملی ایران، ملت، صادرات، تجارت، کشاورزی، مسکن، توسعه صادرات، صنعت و معدن، پست بانک، مهر ایران و توسعه تعاون، صندوق  تامین خسارت های بدنی و صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها برگزار می شود شبکه افق سیما از اذان  صبح تا شروع برنامه سحرگاهی به صورت 24 ساعته  به معرفی این پویش می پردازد.

برنامه دوباره زندگی با هدف معرفی خیرین در حوزه تسهیل آزادی زندانیان جرایم غیر عمد به زودی با حضور  موسسات فوق الذکر در شبکه افق سیما  اجرا می شود.

در این پویش خیرین میتوانند  از طریق کد دستوری #۱۰۱۰*۷۸۰* کمک های نقدی برای تسریع در روند آزادی زندانیان جرایم غیر عمد واریز نمایند. شرکتها، بنگاههای اقتصادی، صاحبان صنایع و کارخانه داران و یا خیرینی که تمایل به پرداخت مبالغ بالاتر از 200هزار تومان را دارند میتوانند با ارسال عدد 1 به شماره پیامکی  ۳۰۰۰۱۰۱۰۱۰   اقدام تا از طریق مرکز ارتباطات مردمی با این افراد تماس گرفته شود.

 پویش “مهمانی خدا” مجموعه سفره دار برای افطارهای ماه رمضان

مجموعه سفره دار در ماه مبارک رمضان با حمایت خیرین  اقدام به پخت و توزیع غذای گرم به عنوان وعده افطاری در شهرهای تهران و خرمشهر می نماید.

همزمان با ماه مبارک رمضان مجموعه سفره دار طبق سنوات گذشته در این ماه بزرگ در قالب پویش مهمانی خدا  و با حمایت خیرین اقدام به پخت و توزیع غذای گرم به عنوان وعده افطاری در شهرهای تهران و خرمشهر می نماید.

شماره کارت  5041721111658325  و  کد دستوری  ‎*780*8080# جهت مشارکت های نقدی برای تهبه وعده افطاری در مناطق محروم  شهرهای تهران و خرمشهر  به نام مجموعه سفره دار است.

پویش مردمی به عشق علی برای کمک به ایتام و محسنین

مجموعه دوباره زندگی پویش مردمی به عشق علی را در ماه مبارک رمضان برای کمک به ایتام راه اندازی کرد.

کمپین “به عشق علی” با همکاری سه جانبه  مجموعه دوباره زندگی، معاونت صدای (رادیو) و کمیته امداد امام خمینی جهت رسیدگی به خانواده‌های اسیب دیده و معرفی شده از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام می شود.

بر اساس این تفاهم همکاری، در طول ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ تمام شبکه های رادیویی با محوریت این پویش فعالیت خواهند نمود.

خیرین گرامی جهت همیاری از طریق شماره‌گیری کد دستوری ‎*780*1010*5# اقدام کنند.

پویش روستا به روستا؛ فاز سوم عملیات آبرسانی به روستاهای استان سیستان و بلوچستان

فاز سوم عملیات آبرسانی به روستاهای استان سیستان و بلوچستان هزمان با عید فطر آغاز می شود،  جمعیت امام رضایی ها با همکاری شبکه سوم سیما جهت جذب مشارکت های مالی خیرین مردمی و صاحبان صنایع از طریق زیر نویس و پخش مستندهای مسئولیت اجتماعی شرکت ها و بنگاه های افتصادی که در این پویش آبررسانی همکاری داشته اند اقدام نموده است.

در صورت تامین منابع مالی که بخش از آن توسط  شرکت ها و بنگاه های افتصادی  تامین شده است، جمعیت امام رضایی‌ها  قصد دارد در فاز سوم عملیات آبرسانی خود در بهار امسال به 9 روستا در جنوب استان سیستان و بلوچستان آبرسانی کند.

این جمعیت با کمک های مردمی و استفاده از ظرفیت مسئولیت اجتماعی شرکت ها تا کنون توانسته آب سالم و قابل شرب را به صورت لوله کشی به این 25  روستا برساند.

خیرین گرامی جهت همیاری برای آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان می توانند از طریق شماره کارت  5041721111865102  به نام آبرسانی استان سیستان و بلوچستان یا کد دستوری ‎*780*888#  اقدام نمایند.

اخبار مرتبط

جای خالی «سریال‌هایِ خیابان خلوت کن» در تلویزیون

درِ رسانه ملی به روی هنرمندان باز است

اعلام آمادگی رئیس رسانه ملی برای خرید حق پخش سریال‌های خانگی

0 نظر

ارسال نظر

capcha