غلظت خاک اهواز، ۱۰ برابر حد مجاز

غلظت خاک اهواز، ۱۰ برابر حد مجاز

به گزارش سراج24؛شهریار عسگری در گفت‌وگویی، در خصوص میزان آلاینده‌های پدیده گرد و خاک امشب اظهار کرد: در پی وقوع گرد و غبار در استان خوزستان، طبق آخرین اندازه‌گیری‌ها تا ساعت ۹ صبح امروز (۲۱ فروردین‌ماه) میزان ذرات ریزگردها در هوای اهواز ۱۵۲۶ میکروگرم در متر مکعب بوده است.

وی افزود: با توجه به این که میزان مجاز آلاینده‌ها در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است، غلظت گرد و غبار در اهواز به بیش از ۱۰ برابر حد مجاز رسیده است.

مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان غلظت آلاینده‌های گرد و غبار در خرمشهر ۱۳۹۲، بندرامام ۱۳۳۶، شادگان ۱۳۷۵، ماهشهر ۱۲۲۱، آبادان ۱۱۷۰ و سوسنگرد نیز ۱۰۱۶ میکروگرم در مترمکعب اندازه‌گیری شده است.

عسکری بیان کرد: میزان غلظت آلاینده‌های گرد و غبار در این مدت در رامشیر ۹۱۵، دزفول ۷۸۴، شوشتر ۷۱۵، حمیدیه ۷۰۱، امیدیه ۵۷۱، اندیمشک ۵۵۹، گتوند ۳۸۸، بهبهان ۲۱۷ و ایذه ۱۹۵ میکروگرم مترمکعب اندازه گیری شده است.

وی گفت: بدین ترتیب میزان غلظت ریزگردها در خرمشهر بیش از ۹ برابر حد مجاز، بندر امام(ره)، ماهشهر و شادگان بیش از هشت برابر حد مجاز، آبادان بیش از هفت برابر حد مجاز و سوسنگرد بیش از شش برابر حد مجاز رسیده است.

اخبار مرتبط

اطلاع رسانی درست ستاد مدیریت بحران خسارات سیل دماوند را کاهش داد

بسته های حمایتی ویژه متناسب با حوزه های هنری به فعالان تعلق می گیرد

دولت ارز را رها نکرده است/واگذاری دارائی های راکد

0 نظر

ارسال نظر

capcha