پرچم‌داری وحدت، دفاع از ولایت و اسلام ناب جهاد امروز است

پرچم‌داری وحدت، دفاع از ولایت و اسلام ناب جهاد امروز است

به گزارش سراج24؛ دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این مراسم با اشاره به مسئولیت‌های انسانی، گفت: انسان مسئولیت پذیرفته و با خدای رحمان پیمان بسته و برای وفای به عهد به دنیا قدم گذاشته است و از بین همه انسان‌ها تنها عده‌ای به عهد خود وفا می‌کنند و بقیه درصدی عهدشکنی دارند بنابراین به جز اهل ایمان و عمل صالح و اهل توصیه به صبر بقیه در خسران عظیم هستند.

معاون رئیس جمهور افزود: شخصیت والای دو شهید والامقام و برادر مجروح آنها نمونه حقیقی از این عناصر هستند و خداوند در هر دوره‌ای نمونه‌ای از شهید «اصلانی» و «دارائی» را قرار می‌دهد که اگر در قیامت بهانه‌گیری کردیم و شرایط را مطرح کردیم به ما گفته شود این شهدا با شما در همان دوران و بین شما زندگی کردند در حالی که مشکلات آنها بیشتر از شما بود و ثروت مادی نداشتند و قلب بخشنده و فهم درست از دنیا، آن‌ها را بی‌نیاز کرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان ویژگی‌های شهید حجت الاسلام اصلانی گفت: این شهدا دغدغه دین و دستگیری از مردم داشتند و حفظ دینداری و منحرف نشدن مردم برای آنها بسیار مهم بود.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به سخن شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر اینکه «اگر کسی شهید زندگی کند شهادت به سراغ او خواهد آمد» گفت: شهادت در حرم مطهر امام رضا (ع) در ماه مبارک رمضان و با زبان روزه به سراغ این شهدای عزیز آمد و اینگونه این شهدا را به عالم معرفی کرد. این شهدا به دنبال دیده شدن نبودند و خداوند آنها را به مردم نشان داد تا مسیر درست تشخیص داده شود و بدانیم امروز جهاد در کدام سنگر معنا دارد و دشمن در سنگر جهالت، ایجاد تفرقه و قومیت‌گرایی علیه ما می‌جنگد.

وی در تشریح ویژگی‌های سنگر جهاد در شرایط امروز گفت: پرچم‌داری وحدت، دفاع از خط امامت و ولایت و دفاع از اسلام ناب بجای اسلام انحرافی جهاد امروز است. این شهدا به اندازه‌ای مخلص بودند که خداوند اخلاص آنها را به عالم نشان داد. این عزیزان در حاشیه شهر مشهد در حال مجاهدت بودند و وظیفه برادران دیگر و عموم مردم مشهد امروز سنگین‌تر شد و امیدواریم همه به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

معاون رئیس جمهور با ابلاغ سلام رئیس جمهور به خانواده شهدای این حادثه تروریستی تأکید کرد: دشمن از فعالیت‌های این شهدا عصبانی بود چون آنها مقابل طراحی و نقشه‌های دشمن ایستادند و دولت و بنیاد شهید و امور ایثارگران خود را مدیون این عزیزان می‌دانند و امیدواریم به وظایف خود در پاسداشت یاد و نام آنها و همچنین خدمت رسانی به خانواده این عزیزان عمل کنیم.

همچنین معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عصر روز شنبه ۲۰ فروردین ماه با خانواده شهید حادثه تروریستی حرم رضوی حجت‌الاسلام «محمدصادق دارائی بزدی» دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش «ایثار»، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این دیدار خطاب به همسر شهید «محمدصادق دارائی بزدی»، گفت: این شهید عزیز در اوج جوانی مزد زحمات خود را دریافت کرد. خانواده شهدای دفاع مقدس چون این شهدا در جبهه و در حال نبرد بودند آمادگی بیشتری برای شهادت عزیزانشان داشتند ولی حادثه‌ای که برای شما رخ داده قطعاً کمی سخت‌تر خواهد بود ولیکن مادران و همسران شهدا الگوی صبر و ازخودگذشتگی هستند.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی ضمن ابلاغ سلام آیت الله رئیسی، رئیس جمهور کشورمان، افزود: در دورانی که به عنوان نماینده مردم مشهد در مجلس حضور داشتم با فعالیت‌های جهادی این روحانی شهید آشنا بودم و ایشان بسیار فعال و زحمت‌کش بودند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه خدمت به خانواده معظم شهدا توفیق الهی است، ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران مطابق قانون و رسالت خود آماده خدمت به خانواده شهدای این حادثه تروریستی و عمل به وظایف خود در این زمینه است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد مزار شهدای این حادثه تروریستی گفت: در حادثه تروریستی سال ۷۳ دو مزار شهید خالی مانده بود که نصیب این دو شهید بزرگوار شد و این دو شهید در همین محل و در جوار سایر شهدا به خاک سپرده شدند.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی در این دیدار دختر دو ساله و پسر شش ساله شهید «دارائی بزدی» را مورد تفقد و دلجویی قرار داد.

همسر شهید «دارائی بزدی» نیز در این دیدار با تشکر از رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: علاقه به فعالیت‌های فرهنگی و دوری و پرهیز از تجملات از ویژگی‌های بارز همسرم بود و آرزوی ما توفیق دیدار با مقام معظم رهبری است.

پرچم‌داری وحدت، دفاع از ولایت و اسلام ناب جهاد امروز است
در این دیدار که صدیقه خدیوی سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی نیز حضور داشت؛ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اهدای لوح سپاس از این خانواده معظم شهید تجلیل کرد.
گفتنی است، شرکت در مراسم بزرگداشت شهید «حجت‌الاسلام محمد اصلانی سناجردی» از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه دکتر قاضی‌زاده هاشمی به مشهد مقدس است.

شهیدان حادثه تروریستی حرم مطهر رضوی «حجت‌الاسلام محمد اصلانی سناجردی» فرزند محمد در ۲۰ خرداد ۱۳۴۹ در شهر سده از توابع شهرستان خواف و شهید «محمدصادق دارائی بزدی» در روستای بزد از توابع شهرستان تربت جام و مجروح این حادثه «محسن پاکدامن نادی» در ۲۷ دی ۱۳۶۵ در روستای گرماب شهرستان قائم خراسان جنوبی چشم به جهان گشودند و هر سه روحانی جهادگر سه‌شنبه ۱۶ فروردین به دست عامل تکفیری مورد سوءقصد قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

عید دیدنی با «یوسف»‌ها در وطن

ضرورت رفع مشکلات سجلی خانواده شهدای مدافع حرم

دعوت امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی از حسن روحانی برای تماشای «منصور»

0 نظر

ارسال نظر

capcha