نماینده مجلس: تولید داخلی باید تقویت شود

نماینده مجلس: تولید داخلی باید تقویت شود

به گزارش سراج24؛ محمد جواد عسکری در گفتگو با مهر درباره شعار امسال مبنی بر تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، اظهار کرد: مجلس از همه ظرفیت‌های قانونی و نظارتی خود برای تحقق شعار سال استفاده خواهد کرد.

وی بیان کرد: ما به طور خاص در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی پیگیری‌های لازم را از وزرا و مسئولان اجرایی برای عملیاتی شدن شعار سال انجام می‌دهیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای مثال، ما طی جلسات منظم و متوالی از وزیر جهاد کشاورزی دعوت به عمل می‌آوریم تا در جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس حضور یابد و برنامه‌ها و اقدامات انجام شده برای تحقق شعار سال و به ویژه تولید محصولات کشاورزی را برای نمایندگان تشریح کند.

نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه عنوان دانش‌بنیان هم در شعار امسال آمده است، تاکید ما بر این است که امسال خودکفایی تولید و به ویژه تولید محصولات کشاورزی، نهاده‌های دامی، گندم و دانه‌های روغنی مورد توجه اساسی قرار گیرد.

وی بیان کرد: تاکید مجلس شورای اسلامی در بررسی طرح‌ها و لوایح در سال جاری هم بر این است که حتماً منافع مردم، تأکیدات مقام معظم رهبری و شعار سال مورد توجه قرار گیرد و محقق شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در راستای منافع مردم و بهبود معیشت آنان تلاش خواهند کرد.

عسگری افزود: ما جلسات متعددی را با مسئولان ذیربط برگزار می‌کنیم و با نظارت‌های میدانی خود به دنبال آن هستیم که هم شعار سال و توجه به تولید داخلی محقق شود و هم مردم بتوانند کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی را به قیمت مناسب خریداری کنند.

عسکری تاکید کرد: دولت باید تقویت تولید داخلی و صادرات محصولات کشاورزی را در اولویت جدی خود قرار دهد، چرا که این موضوع هم برای کشور ارزآوری دارد و هم میزان اشتغال را افزایش می‌دهد که موضوع اشتغالزایی هم در شعار امسال آمده است و باید عملیاتی شود.

اخبار مرتبط

باید بین ارکان انقلاب و عملکرد مسئولان تفکیک قائل شویم/ گفتگوی صریح و شفاف در جامعه از مطالبات رهبری از مسئولان است

بررسی شکایت نیروی انتظامی از ۴ نماینده مجلس

متفکر آزاد: دشمن درصدد است آرامش مردم را بر هم بزند

0 نظر

ارسال نظر

capcha