وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

عملیاتی شدن ۲ میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در ۶ ماهه نخست امسال

عملیاتی شدن ۲ میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در ۶ ماهه نخست امسال

به گزارش سراج24؛ به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در نشست با اعضای کمیسیون عمران مجلس با تشکر از نمایندگان مجلس برای اصلاح و تصویب بودجه ۱۴۰۱ در جهت تقویت وزارت راه و شهرسازی با تشریح فعالیت‌های حوزه مسکن ادامه داد: هم اکنون حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد زمین آماده آغاز عملیات اجرایی است که با این میزان زمینی که آماده شده است به همراه آغاز عملیات اجرایی بیش از ۸۸۰ هزار واحد مسکونی، بیش از ۷۰ درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین شده است.

قاسمی توضیح داد: بر اساس آمار عملیات اجرایی ۸۸۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است. همچنین حدود ۳۲۰ هزار واحد نیز وارد عملیات اجرایی شدند که مجموع آنها بالای یک میلیون در سطح کشور است.

وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی وزارت راه و شهرسازی در ۶ ماهه سال جاری (۱۴۰۱) سهم اجرای طرح نهضت ملی مسکن به ۲ میلیون واحد مسکونی می‌رسد و با این احتساب، تلاش خواهد شد تا در زمان بندی اعلام شده واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی احداث و تکمیل شود.

تشکیل بانک زمین و ارزیابی از اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی

وی در بخش دیگری از سخنان خود تشکیل بانک زمین در وزارت راه و شهرسازی را از جمله اقدامات مناسب ارزیابی کرد و گفت: بخش عمده اراضی تأمین شده طرح نهضت ملی مسکن از اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی است و انتظار می‌رود تا سایر وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها در تأمین اراضی برای اجرای مسکن همکاری بیشتری با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.

قاسمی اعلام کرد: ایجاد شهرها و شهرک‌های جدید از دیگر برنامه‌هایی است که وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار دارد. در همین خصوص نیز حدود ۳۰ شهرک جدید در مراحل تغییر کاربری هستند و به زودی ایجاد خواهند شد.

وی تکمیل و واگذاری واحدهای مسکونی باقی مانده مسکن مهر را بیش از ۲۰۰ هزار واحد برشمرد و فعالیت برای اتمام این واحدها را یادآوری کرد.

در دیدار وزیر راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، معاونان این وزارتخانه نیز حضور داشتند و در بخش مسکن گزارشی از اقدامات انجام شده توسط معاونان ارائه و بررسی موضوع حمل و نقل به جلسه دیگری موکول شد. همچنین در ادامه رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای این کمیسیون به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

اخبار مرتبط

تامین زمین نهضت ملی مسکن سرعت گرفت

چرا آمار قاچاق در ایران بالاست؟

خاندوزی: فراریان مالیاتی شناسایی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha