قالیباف: جنایت در حرم رضوی خدشه‌ای به وحدت امت اسلامی وارد نکند

قالیباف: جنایت در حرم رضوی خدشه‌ای به وحدت امت اسلامی وارد نکند

به گزارش سراج24؛محمدباقر قالیباف در جلسه علنی روز چهارشنبه(17 فروردین) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: در ابتدا  جنایت رخ داده در حرم مطهر رضوی را محکوم می کنم. و شهادت حجت الاسلام اصلانی روحانی فعال و جهادی مناطق محروم در مشهد و سایر مناطق را به مردم عزیز خراسان به ویژه مشهد و خانواده محترم ایشان عرض تسلیت دارم و برای سایر مجروحین نیز از خداوند آرزوی شفا دارم.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین لازم است تاکید کنم  به مسئولین مربوط رسیدگی به این اتفاقات که ضرورت است برای ریشه یابی سریع این حادثه در داخل و چه در خارج پیگیری های لازم را انجام دهند. البته پیگیری جدی آغاز شده است و انشالله با جدیت بیشتری پیش برود.

وی یادآور شد: اما درباره این حادثه تلخ و ناگوار با ملت عزیز و شریف نکته‌ای دارم و آن اینکه همه ما باید هوشیار باشیم. از این جهت که دشمنان این کشور و فرصت طلبان، نتوانند از این قبیل جنایات برای بر هم زدن دوستی و برادری بین ملت‌ها سوء استفاده کنند.

قالیباف با بیان اینکه بسیاری از برادران افغان در راه دفاع از همین کشور در دوران دفاع مقدس در میدان جنگ حضور پیدا کردند، یادآور شد: برادران افغان ما در دفاع مقدس بدون هیچ ما به ازایی جنگیدند، دفاع کردند، به شهادت رسیدند و مجروح شدند.

وی خاطرنشان کرد: در خیلی از موضوعات دیگر نیز اینها در جبهه مقاومت دفاع کردند، سینه سپر کردن و حضور داشتند و ملت ما هوشیار بوده و هوشیارتر خواهند بود که این اقدامات شیطنت آمیز هرگز به وحدت و یکپارچگی امت اسلامی برای عزت مسلمین و عظمت و زنده بودن بیش از گذشته اسلام خدشه‌ای وارد نکند.

اخبار مرتبط

مسیر تحول در قوه قضائیه با روحیه حق‌طلبانه طی می‌شود

تاکید مخبر بر ضرورت اجرای هرچه سریع‌تر توافقات بین تهران - بغداد

مبارزه با فساد باید مردمی سازی شود/شجاعت را از مدیران گرفته‌ایم

0 نظر

ارسال نظر

capcha