فعالیت حضوری مهدهای کودک و آموزشگاههای آزاد از ۱۴ فروردین

فعالیت حضوری مهدهای کودک و آموزشگاههای آزاد از ۱۴ فروردین

به گزارش سراج24؛احمد محمودزاده در تماسی تلفنی با اخبار سراسری شبکه اول سیما، با بیان اینکه دوسال از زمان فراگیری کرونا گذشته و این بیماری نظام های آموزشی را با مشکل مواجه کرده است گفت: کرونا نابرابری های آموزشی و بحران های موجود به ویژه در حوزه آسیب های اجتماعی، فرهنگی و روحی و روانی را تشدید کرد و به رشد اجتماعی بچه ها آسیب زد.

وی افزود: امروز در اکثر کشورهای دنیا مدارس باز هستند. در اروپا به جز بوسنی و هرزگوین، در آفریقا به جز لیبی، در آسیا به جز ایران، هند، عربستان و بنگلادش و همچنین در آمریکا تقریبا اکثر مدارس باز هستند. 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه قرار است در جمهوری اسلامی ایران هم این بازگشایی انجام شود گفت: از ماههای قبل آموزش و پرورش برنامه ریزی های لازم را انجام داده و با همکاری سایر عناصر موثر از ۱۴ فروردین کلاس های به صورت حضوری برگزار خواهد شد. بر اساس بخشنامه ابلاغی به کل کشور قرار است به جز دانش آموزانی که بیماری خاص دارند یا درگیر کرونا هستند، سایر دانش آموزان در کلاس های درس حضور داشته باشند. اگر دانش آموزی نتوانست بنا به دلایل ذکر شده به مدرسه بیاید از بستر شاد آموزش را دنبال می‌کند که البته موقت خواهد بود و انتظار داریم پس از بهبودی به مدرسه بازگردد.

وی درباره رعایت نکات بهداشتی به ویژه فاصله گذاری اجتماعی گفت: دانش آموزان دوره متوسطه واکسن زده اند و نیازی به رعایت حتمی فاصله چندمتری نیست. ضمن انکه امکان تهویه کلاس به ویژه در فصل بهار فراهم است و به طور کلی نگرانی از بابت فاصله اجتماعی نیست؛ ضدعفونی مدارس نیز انجام شده است.

محمودزاده با اشاره به اینکه تامین سرویس مدارس با هماهنگی انجمن اولیا و مربیان مدارس انجام می‌شود گفت: در بحث سرویس مدارس انتظار داریم با همکاری اولیا و انجمن اولیای و مدرسه این اتفاق انجام شود.

اخبار مرتبط

مقاوم‌سازی مدارس به بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

آلودگی هوا مهدهای کودک و دبستان‌های استان تهران را تعطیل کرد

حضور ۹۰ درصدی دانش‌آموزان در مدارس/۷ درصد به علت بیماری و ۳ درصد بدلیل ترس خانواده «غایب» هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha