رونمایی سامانه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

رونمایی سامانه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

به گزارش سراج24؛ سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور انتظامی‌ کشور در حاشیه رونمایی از سامانه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سامانه کنترل پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو براساس ماده 29 قانون با توجه به تکلیف پلیس راهور به منظور تحقق این کنترل طراحی و اجرا شده که از چند ماه قبل با همکاری سازمان امور مالیاتی انجام می‌شد.

وی گفت: با رونمایی از این سامانه کنترل به صورت سیستمی انجام شده و دخل و تصرفی انسانی در این زمینه نخواهد بود.

سرهنگ محمدی با اشاره به دریافت نرخ مالیاتی از شهروندان برای نقل و انتقال خودرو، اعلام کرد: این مبلغ توسط سازمان امور مالیاتی تعیین و اعلام و پرداخت از طریق درگاه سازمان امور مالیاتی انجام می‌شود.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: شهروندان قبل از نوبت‌گیری برای تعویض پلاک ابتدا با مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی نسبت به پرداخت مالیات اقدام کرده و سپس در سامانه نوبت دهی نوبت رزرو کرده و در ادامه نسبت به تعویض پلاک اقدام می کنند. 

وی با بیان اینکه مبلغ مالیات قبل از این توسط دفاتر اسناد رسمی دریافت می شد گفت: هزینه شهروندان با این سامانه بیش از 50 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

سرهنگ محمدی خاطرنشان کرد: کنترل سیستمی برای پرداخت این مالیات آغاز شده؛ اما باید گفت که این مالیات ارتباطی با پلیس راهور نداشته و درآمدی هم برای پلیس محسوب نشده چراکه تمام مبالغ به خزانه دولت واریز خواهد شد.

اخبار مرتبط

شماره گذاری۶ هزار اتوبوس خارجی/هرخودروی خارجی با کیفیت نیست

مروری بر قیمت خودروها در بازار در ماه خرداد

شروط پلیس برای شماره‌گذاری خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های برقی

0 نظر

ارسال نظر

capcha