در پاسخ به انتقادات مطرح شد؛

امیرعبداللهیان: سپاه پاسداران همواره حافظ کشور و ملت بوده و هست

امیرعبداللهیان: سپاه پاسداران همواره حافظ کشور و ملت بوده و هست

به گزارش سراج24؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در اینستاگرام درباره گفتگوی اخیرش درباره سپاه پاسداران، نوشت: چنین توافقی فقط با رعایت کامل خطوط قرمز و بدیهیات می‌تواند حاصل شود و لذا برداشت دور از ذهن و بعیدی که برخی از عزیزان از صحبت‌های دیروز کرده‌اند، نادرست است و موضوع اصلاً عبور و یا مصالحه بر سر خطوط قرمز نیست. توصیه‌ام مرور دوباره مصاحبه دیروز است.

متن کامل این مطلب به شرح زیر است:

هموطنان عزیز؛ درود بر شما

از آنجاییکه بخشی از مصاحبه دیروز با شبکه خبر سوالی را نزد برخی از دوستان ایجاد کرده است، لازم می‌دانم نکته‌ای را عرض کنم.

روشن است که از این واضح‌تر نمی‌شد در خصوص جایگاه محوری سپاه پاسداران سرافراز صحبت کرد. سپاه پاسداران همواره حافظ کشور و ملت بوده و هست و آنچه گفته شد رویکرد فرماندهان عالی است که حتی لحظه‌ای تأمین و حفاظت از منافع ملت به شرط دستیابی به یک توافق خوب، قوی و پایدار عقب نیافتد.

در عین حال همانطور که به دقت در مصاحبه توضیح داده شد، چنین توافقی فقط با رعایت کامل خطوط قرمز و بدیهیات می‌تواند حاصل شود و لذا برداشت دور از ذهن و بعیدی که برخی از عزیزان از صحبت‌های دیروز کرده‌اند، نادرست است و موضوع اصلاً عبور یا مصالحه بر سر خطوط قرمز نیست. توصیه‌ام مرور دوباره مصاحبه دیروز است.

این جمله را هرگز فراموش نمی‌کنیم که امام راحل عظیم الشان (ره) فرمودند: ای کاش من هم یک پاسدار بودم.

اخبار مرتبط

نشست سه جانبه ترکیه، آذربایجان و ایران در تهران برگزار می‌شود

طرف آمریکایی‌ بدون ابتکار در دوحه حضور یافت

امیرعبداللهیان: هنوز مذاکره مستقیمی با مصر نداشته‌ایم

0 نظر

ارسال نظر

capcha