اعتراف رسانه‌ صهیونیستی به اقتدار روزافزون «انصارالله»

اعتراف رسانه‌ صهیونیستی به اقتدار روزافزون «انصارالله»

به گزارش سراج24؛ بعد از انجام سومین عملیات بزرگ شکست محاصره یمن توسط نیروهای یمنی در عمق خاک عربستان سعودی، رسانه‌های رژیم صهیونیستی به این عملیات واکنش نشان داده و اعلام کردند، انصارالله یمن از یک گروه محلی به تهدیدی تبدیل شده که این تهدید اسرائیل را نیز در بر می‌گیرد.

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند، انصارالله تبدیل به تهدیدی برای هر کسی شده که این جنبش را مورد حمله قرار می‌دهد و به طور کلی تبدیل به یک تهدید برای دشمنان محور وابسته به ایران (محور مقاومت) شده است.

«یارون اشنایدر» خبرنگار و تحلیلگر امور عربی در شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این زمینه اظهار داشت، انصارالله یمن قدرت خود را افزایش داده و اسرائیل نیز در دایره تهدیدها آن قرار دارد. روز جمعه انصارالله یکی از بزرگترین حملات خود را به تاسیسات نفتی عربستان انجام داد.

خبرنگار اسرائیلی افزود، جنبش انصارالله بعد از اعلام جنگ توسط «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان از هفت سال گذشته، حملات خود را به این کشور افزایش داده است. رهبران انصارالله روزبه‌روز قدرتمندتر می‌شوند و دایره تهدیدهایشان را گسترش می‌دهند و امروز اسرائیل نیز در دایره این تهدیدها قرار دارد.

وی ادامه داد، عربستان و امارات فهمیده‌اند که یمنی‌ها نقاط ضعف آنها را تشخیص داده‌اند و بدون هیچ تردیدی همچنان حمله خواهند کرد. این کشورها به دنبال پاسخی در برابر این تهدید یمنی‌ها هستند.

این تحلیلگر صهیونیست اظهار داشت، علاوه بر آن عربستان و امارات از دریافت کمک‌های آمریکا برای مقابله با تهدیدهای یمن ناامید شده و به دنبال راه دیگری هستند. به همین دلیل آنها به دنبال تولیدات نظامی اسرائیل هستند و این مسئله محور دیدارهای اخیر مسئولان این کشورها با مقامات اسرائیلی بوده است.

«نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به عملیات شکست محاصره یمن که در مرحله سوم آن یمنی‌ها در حمله‌ای گسترده تاسیسات نفتی عربستان سعودی را هدف قراردادند، اعلام کرد که «اسرائیل در سایه حمله دردناکی که علیه عربستان انجام شده با این کشور ابراز هم‌دردی می‌کند».

نیروهای مسلح یمن جمعه در سالگرد تجاوز ائتلاف سعودی- آمریکایی به یمن با انجام یک عملیات گسترده در عمق خاک عربستان سعودی چند مرکز مهم در این کشور از جمله تاسیسات شرکت آرامکو را مورد هدف قرار دادند.

منابع آگاه گزارش دادند این عملیات که در قالب مرحله سوم عملیات شکست محاصره یمن انجام شد یکی از گسترده‌ترین عملیات‌های نیروهای مسلح یمن علیه مواضع عربستان سعودی در داخل خاک این کشور بود.

وزارت انرژی عربستان سعودی اعتراف کرد که این حمله یمنی‌ها تاثیرات جدی بر بخش‌های تولید و فرآوری و پالایش نفت عربستان دارد که ظرفیت تولید نفت این کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

روز گذشته «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن به مناسبت هفتمین سالگرد تجاوز ائتلاف سعودی به کشورش آن را هفت سال جهاد و صبر و پایمردی یمنی‌ها توصیف و در عین حال سه روز آتش بس کامل زمینی، هوایی و دریایی با عربستان اعلام کرد.

اخبار مرتبط

آمریکا جنگ یمن را هدایت می‌کند

صهیونیسم تهدیدی برای همه مسلمانان است

استکبار پاسخ جنایت ترور شهید صیاد خدایی را خواهد گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha