جامعه اسلامی دانشجویان: مقاومت ٧ساله مردم یمن سیلی محکمی به متجاوزین است

جامعه اسلامی دانشجویان: مقاومت ٧ساله مردم یمن سیلی محکمی به متجاوزین است

به گزارش سراج24:اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت ٧ سال مقاومت ملت یمن و انصارالله، تداوم این تجاوز بی حاصل را از جانب ائتلاف سعودی و حامیان غربی‌شان را محکوم و تاکید کرد: مقاومت هفت ساله مردم فقیر اما شریف یمن، نه تنها سیلی محکمی بر گوش متجاوزین و حامیان آنان بود؛ بلکه درس مهمی به سایر مللی است که می خواهند مستقل از مستکبرین زندگی کنند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

« امروز مردم یمن سخت‌ترین شکنجه‌ها را دارند از ناحیه‌ی دولت سعودی و همراهانش و آمریکا -پشتیبانش- تحمّل می کنند. لکن بدانید قطعاً ملّت یمن و انصارالله پیروز خواهند شد؛ آنها شکست نمی خورند... تنها راه، مقاومت است و آن چیزی که امروز آمریکا را و متّحدینش را دستپاچه کرده که به حرفهای یاوه متوسّل میشوند، به کارهای غلط متوسّل می شوند، ایستادگی ملّتهای مسلمان است و این ایستادگی نتیجه خواهد داد.»
رهبر معظم انقلاب

٧ سال از روزی که ولیعهد کنونی رژیم خونخوار سعودی، فرمان آغاز تجاوز نظامی به یمن را به بهانه واهی درخواست کمک نظامی دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن داد، می‌گذرد. در آن زمان، محمد بن سلمان وعده پایان چند هفته ای عملیات موسوم به "طوفان قاطعیت" را داده بود. از آن وعده ٣۶۵ هفته می گذرد اما مقاومت یمن همچنان مستحکم و پابرجاست.

در آغاز این تجاوز، رژیم عربستان سعودی با همراه ساختن جمعی از کشور های عربی، ائتلافی را برای مشروعیت بخشیدن به این عمل غیرقانونی و غیر انسانی تشکیل داد و متأسفانه برخی دولت های حاکم بر ملل مسلمان نیز در این ائتلاف مشارکت داشتند.

از سوی دیگر، این تجاوز آشکار نظامی که بر اساس تمامی اصول و قواعد بین المللی نیز محکوم است، با حمایت اتحادیه اروپا و دولت هایی همچون ایالات متحده آمریکا و بسیاری از کشور های شرق و غرب عالم صورت پذیرفت؛ طرفه آنکه این حمایت ها همراه بود با چشم‌پوشی سازمان های بین المللی که ذاتاً برای جلوگیری از وقوع اتفاقاتی همچون جنایاتی که در یمن بر مردم می رود، تأسیس شدند.

این سازمان های بی خاصیت بین المللی، مانند شورای امنیت و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، نه تنها از این فجایع چشم‌ پوشیدند؛ بلکه در اثناء بیماری و گرسنگی ناشی از جنگی که به مردم مظلوم یمن تحمیل شد، از محکومیت رژیم سعودی سر باز زدند و در کمال گستاخی در ازاء دریافت دلارهای نفتی مصونیت ابدی به این رژیم اعطا کردند. تعجب آورتر آنکه در همین ایام بود که عربستان سعودی را به عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در آوردند تا بر نقض حقوق بشر در سراسر عالم نظارت کند!

این تجاوز نظامی در کنار اهداف بلند پروازانه بن سلمان، دلیل دیگری هم داشت؛ ممانعت از آنچه او گسترش نفوذ ایران در منطقه می‌نامید.

حال آنکه ایران، نه نیروی نظامی رسمی در آنجا مستقر نموده بود، نه اقدامی خصمانه علیه عربستان سعودی از آن منطقه شکل گرفته بود و نه حتی ایران راه دسترسی به گروه های مقاومت در یمن داشت. کما اینکه شاهد بودیم در ماجرای کمک بشردوستانه ایران به مردم یمن، چگونه هواپیمای حامل این کمک ها را از فرودگاه صنعا دور کردند.

این تهاجم که از ابتدا با مخالفت جدی جمهوری اسلامی ایران مواجه بود، از آسمان و زمین و دریا راه را برای ارسال کمک های بشردوستانه به مردم مظلوم یمن بست؛ چه برسد به آنکه بتوان تسلیحاتی به این کشور ارسال نمود.

با این حال، مقاومت یمن توانست با غلبه بر این محدودیت های نفوذناپذیر، دست برتر را در این جنگ پیدا کند. شاهد این ادعا هم حملات موشکی و پهپادی به مراکز مهم اقتصادی و نظامی عربستان و امارات در چند سال گذشته تا همین روزهای اخیر است.

مقاومت هفت ساله مردم فقیر اما شریف یمن، نه تنها سیلی محکمی بر گوش متجاوزین و حامیان آنان بود؛ بلکه درس مهمی به سایر مللی است که می خواهند مستقل از مستکبرین زندگی کنند.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، ضمن گرامیداشت ٧ سال مقاومت ملت یمن و انصارالله قهرمان، تداوم این تجاوز بی حاصل را از جانب ائتلاف سعودی و حامیان غربی شان شدیداً محکوم می نماید و تاکید می‌کند که منازعه سیاسی داخلی یمن، راه‌حل نظامی، آن هم با دخالت نیروهای بیگانگان ندارد و تنها راه برقراری صلح در این کشور، ایجاد بستری است که همه احزاب یمنی، بتوانند دولت فراگیر خود را تشکیل دهند. برای رسیدن به این هدف، ٩ پیشنهاد را مطرح می کنیم:

- ارائه تضمین به یمن مبنی بر تعهد ائتلاف سعودی به توافق هرگونه آتش بس

- برقراری آتش بس و توقف سریع کلیه حملات نظامی خارجی

- توقف حمایت از گروه های تروریستی، نظیر القاعده و داعش در یمن

- ارسال فوری و بدون وقفه کمک‌های انسان‌دوستانه برای مردم یمن

- خروج نام افراد و گروه های مقاومت و ارتش یمن از لیست تحریم های بین المللی

- از سرگیری گفت‌وگوی ملی یمنی با مشارکت نمایندگان تمام احزاب سیاسی

- محکومیت جنایات آل سعود از سوی سازمان های بین المللی و پرداخت غرامت به مردم یمن

- تعهد رژیم سعودی و همپیمانانش نسبت به استقلال و حاکمیت ملی یمن

- تشکیل دولت فراگیر وحدت ملی یمن

در پایان، از دستگاه های سیاست خارجی و نظامی جمهوری اسلامی ایران خواستاریم تا با ادامه حمایت های سیاسی و مستشاری از دولت و ارتش قانونی یمن، زمینه پیروزی های بیشتر این جبهه را فراهم سازند و در مذاکراتی که بین ایران و عربستان در جریان است، تحقق خواست ملت یمن را که همانا خروج متجاوزین از این سرزمین می باشد، جزو شروط غیر قابل تغییر خود قرار دهند.

اخبار مرتبط

جدیدترین نتایج شمارش آراء انتخابات در لبنان/پیشتازی ائتلاف مقاومت

پاسخ به هرگونه حماقت اشغالگران فراتر از مرزهای فلسطین خواهد بود

هشدار مقاومت صهیونیست‌ها را وحشت‌زده کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha