جورج سوروس و پسر بایدن با آزمایشگاه‌های تولید سلاح بیولوژیکی در اوکراین مرتبط هستند

جورج سوروس و پسر بایدن با آزمایشگاه‌های تولید سلاح بیولوژیکی در اوکراین مرتبط هستند

به گزارش سراج24؛ به نقل از راشاتودی، وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد چند پیمانکار شناخته شده نظامی آمریکا همچون متابیوتا و بلک اند ویج نیز در این عملیات به شدت دخیل بوده اند.

واشنگتن و کی یف تحقیقات بیولوژیکی برای اهداف نظامی را رد کرده، اما رسانه ها بدنبال به دام انداختن کسانی هستند که از وجود این آزمایشگاه ها خبر داده اند.

 سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه گفته آمریکا حدود ۳۰۰ آزمایشگاه بیولوژیک در سراسر جهان ایجاد کرده است. وی  با ابراز نگرانی از وجود چنین آزمایشگاه هایی در خاک اوکراین گفت: نیازمند مکانیسمی برای راستی آزمایی و تحقیقات در این زمینه در اوکراین هستیم؛ باید شفاف سازی و تضمین هایی درمورد آزمایشگاه های بیولوژیکی حاضر در اوکراین ایجاد شود.

چین نیز خواستار توضیح آمریکا درباره تأسیسات نظامی-بیولوژیکی خود در اوکراین شده است. ژائو لی‌جیان سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: فعالیت های نظامی-بیولوژیکی در اوکراین به یکی از نگرانی های جامعه بین الملل تبدیل شده است.

وی افزود: اگر آمریکا می‌خواهد صداقت فعالیت‌های خود را ثابت کند، چرا در خصوص آزمایشگاه‌های بیولوژیکی توضیحاتی را ارائه نمی کند؟

جنگ اوکراین بامداد پنجشنبه ۵ اسفند ماه با دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه مبنی بر اقدام نظامی در دونباس آغاز شد. پوتین آن روز از نیروهای اوکراینی خواست سلاح های خود را زمین بگذارند و به خانه بازگردند.

از آن زمان به بعد، سیل واکنش های جهانی به این مساله بالا گرفت و فشارهای دیپلماتیک و تحریم های بین المللی علیه روسیه افزایش یافت.

اخبار مرتبط

اوکراین،یک گام تا هم‌گروهی با ایران در جام جهانی

حذف ۷۰هزار ویدئوی مربوط به جنگ اوکراین در یوتیوب

روسیه اینستاگرام را مسدود کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha