ایران صدرجدول را به کره‌جنوبی داد/ شکست تلخ در غیاب ستاره‌ها

ایران صدرجدول را به کره‌جنوبی داد/ شکست تلخ در غیاب ستاره‌ها

به گزارش سراج24؛ امروز (پنجشنبه) در ادامه مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ و در گروه نخست قاره آسیا، تیم ملی فوتبال ایران به میهمانی کره‌جنوبی رفت و با نتیجه دو بر صفر مغلوب شد.

این دیدار در ورزشگاه مملو از تماشاگر جام‌جهانی سئول و با قضاوت «کریستوفر بث» استرالیایی برگزار شد. بازی در حالی آغاز شد که هر دو تیم صعودشان را به جام‌جهانی قطر قطعی کرده و این دیدار به نوعی تعیین کننده تیم سرگروه بود.

هر دو تیم، چند بازیکن خود را در اختیار نداشتند. در تیم ایران، «مهدی طارمی»، «سارمان قدوس» و «علیرضا جهانبخش» به دلیل درگیر شدن با ویروس کرونا و «سعید عزت‌اللهی» و «صادق محرمی» نیز به دلیل محرومیت حضور نداشتند که همین مساله تاثیر منفی زیادی روی عملکرد تیم کشورمان داشت.

برتری کره‌جنوبی در نیمه نخست با اشتباه عابدزاده

کره که از حمایت گسترده تماشاگرانش سود می‌برد بازی را تهاجمی آغاز کرد تا شاید به ۱۱ سال ناکامی برابر ایران پایان دهد. با این حال ایران در دقیقه سوم فرصت خوبی به دست آورد که «احسان حاج‌صفی» تعادل خود را از دست داد تا این موقعیت خراب شود.

با گذشت دقایق ابتدایی این تیم کره‌جنوبی بود که بر روند بازی تسلط بیشتری پیدا کرد و با طراحی حملات از جناحین درپی رسیدن به گل بود.

ایران صدرجدول را به کره‌جنوبی داد/ شکست تلخ در غیاب ستاره‌ها

تیم ایران نیز با حرکات قلی‌زاده و امیری در ضد حملات بسیار خطرناک نشان می‌داد. از سوی دیگر، شجاع خلیل‌زاده که به عنوان مدافع راست به میدان رفت، مامور مهار «سون هیونگ مین» کاپیتان و ستاره تیم ملی کره بود.

عملکرد مناسب تیم ایران در فاز تدافعی اجازه نداد تا شاگردان «پائولو بنتو» موقعیت مناسبی به دست آورده و شانس خود را با ارسال توپ‌های بلند امتحان کنند.

در دقیقه ۴۰ «شجاع خلیل‌زاده» که عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت به دلیل مشکل تنفسی نتوانست به بازی ادامه دهد و جای خود را به «عارف غلامی» داد. این تعویض در ادامه موجب ضعف خط دفاعی تیم کشورمان شد.

ایران صدرجدول را به کره‌جنوبی داد/ شکست تلخ در غیاب ستاره‌ها

در وقت‌های تلف شده نیمه نخست، شوت از راه دور «سون هیونگ مین» با اشتباه «امیر عابدزاده» همراه شد تا کره خیلی راحت به گل دست یافته و با برتری یک بر صفر به رختکن برود.

در ابتدای نیمه دوم، «مهدی مهدی‌پور» جانشین «میلاد محمدی» شد. با این تعویض، «امید نورافکن» به دفاع چپ رفت و مهدی‌پور هم در میانه میدان قرار گرفت.

در دقیقه ۴۶، عابدزاده با ۲ واکنش عالی متوالی ضربات مهاجمان میزبان را دفع کرد تا جبران مافات کند.

ایران صدرجدول را به کره‌جنوبی داد/ شکست تلخ در غیاب ستاره‌ها

ایران نیمه دوم را با مالکیت بهتر توپ آغاز کرد تا شاید بتواند راهی به دروازه میزبان پیدا کند.

اشتباهات هافبک‌های ایران در میانه میدان و نبود بازیکن خلاق موجب شد تا تیم کشورمان برای خلق موقعیت گلزنی با مشکل مواجه شود.

ایران صدرجدول را به کره‌جنوبی داد/ شکست تلخ در غیاب ستاره‌ها

در دقیقه ۶۲ کرنر کره‌ای‌ها در یک رفت و برگشت و در میان غلت مدافعان ایران با ضربه «کیم یونگ گوون» به گل دوم تبدیل شد تا کار تیم کشورمان بسیار سخت شود.

پس از این گل، «احسان حاج‌صفی» که عملکرد بسیار ضعیفی داشت جای خود را به «اللهیار صیادمنش» داد.

در دقیقه ۷۰ «سون هیونگ مین» بختی عالی برای گلزنی داشت که توپ را به راحتی از دست داد.

ایران صدرجدول را به کره‌جنوبی داد/ شکست تلخ در غیاب ستاره‌ها

در دقیقه ۸۰ ارسال عالی صیادمنش به «سردار آزمون» رسید که ضربه سر ضعیف این مهاجم بی‌فایده بود.

۲ دقیقه بعد این آزمون بود که با پاسی تماشایی صیادمنش را در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان کره قرار داد اما او هم با بی‌دقتی توپ را به بیرون زد.

در دقیقه ۸۴ «محمدحسین کنعانی‌زادگان» با تکلی عالی مقابل شوت کاپیتان کره قرار گرفت و اجازه نداد میزبان به گل سوم برسد.

در نهایت بازی با برتری دو بر صفر میهمان به اتمام رسید تا کره ۲۳ امتیازی شده و به صدرنشین تیم کشورمان پایان دهد. ایران هم در امتیاز ۲۲ باقی ماند.

ایران صدرجدول را به کره‌جنوبی داد/ شکست تلخ در غیاب ستاره‌ها

این نخستین شکست تیم ملی فوتبال ایران تحت هدایت «دراگان اسکوچیچ» است. اسکوچیچ در ۱۴ بازی قبلی که هدایت تیم کشورمان را برعهده داشت به رکورد ۱۳ پیروزی و یک تساوی رسیده بود.

همچنین کره‌جنوبی هم به ۱۱ سال انتظار برای غلبه بر ایران پایان داد و صدرنشین گروه نخست شد.

آخرین دیدار تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام‌جهانی، روز سه‌شنبه ۹ فروردین ماه مقابل لبنان و در مشهد برگزار می‌شود.

ترکیب کره‌جنوبی

کیم سئونگ گیو، کیم جین سو، کیم مین جائه(پارک جی سو)، جونگ وو یونگ، سون هیونگ مین، لی جائه سونگ، هوانگ هی چان، هوانگ یوئی جو(چو گو سئونگ)، کیم یونگ گوون، کیوون چانگ هون و کیم تائه هوان

ترکیب ایران

امیر عابدزاده، احسان حاج‌صفی(اللهیار صیادمنش)، شجاع خلیل‌زاده (عارف غلامی)، میلاد محمدی(مهدی مهدی‌پور)، احمد نورالهی، وحید امیری(کریم انصاری‌فرد)، محمدحسین کنعانی‌زادگان، علی قلی‌زاده، سیدمجید حسینی، سردار آزمون(امیرحسین حسین‌زاده) و امید نورافکن

اخبار مرتبط

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت

بازیکنانی که راه دروازه ایران را می‌شناختند!

پرسپولیس مشکل مهاجم را حل کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha