ایران - کره؛ رونمایی از تیم ملی کرونازده در قرن جدید

ایران - کره؛ رونمایی از تیم ملی کرونازده در قرن جدید

به گزارش سراج24؛ تیم ملی فوتبال کشورمان در سال 1400 صعود خود را به جام جهانی قطعی کرد و در حال حاضر بدون شکست صدرنشین گروه A رقابت هاست. ملی پوشان کشورمان در اولین مسابقه در سال و قرن جدید میهمان رقیب سنتی خودکره جنوبی هستند. کره ای ها نیز صعودشان به جام جهانی قطعی شده با این حال نبرد این دو تیم در روز پنجشنبه به هیچ عنوان تشریفاتی محسوب نمی شود، زیرا برنده این مسابقه تکلیف تیم صدرنشین رقابت ها را تعیین می کند و تیم اول گروه نیز شانس قرار گرفتن در سید دوم قرعه کشی جام جهانی را خواهد داشت.

 

تیم ملی کشورمان در بازی رفت در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی مقابل کره جنوبی به تساوی یک بر یک رسید. کره و ایران هر دو بدون شکست هستند و هر دو تیم فقط 2 گل خورده اند اما تیم ملی ما 13 گل زده و دو گل بیشتر از کره به ثمر رسانده است. ضمن اینکه کره یک مساوی هم از ما بیشتر دارد. اکنون فینال گروه در حالی برگزار می شود که تیم ملی ما به ویروس منحوس کرونا مبتلا شده است. از مهدی طارمی ستاره بین المللی و گلزن در خط حمله گرفته تا علیرضا جهانبخش کاپیتان تیم  و سامان قدوس کرونایی شده اند. حتی گفته شد حمید استیلی مدیر تیم هم در کره جنوبی به دلیل مثبت شدن تست کرونایش به قرنطینه رفته و روی نیمکت هم استیلی را به عنوان سرپرست نخواهیم داشت.

با این حال تیم ملی کشورمان بازیکنان با استعداد و توانای زیادی دارد. به جز سردار آزمون که قطعا در این مسابقه در خط حمله قرار می گیرد کریم انصاری فر و اللهیار صیادمنش دو لژیونر دیگر تیم ملی در اردو حضور دارند. البته تیم کشورمان در خط دفاع نیز در این مسابقه مشکلات زیادی خواهد داشت. جایی که صادق محرمی محروم است و شجاع خلیل زاده هم دچار مصدومیت شده ، شاید به همین دلیل است که کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در حکمی حیرت انگیز ! محرومیت کنعانی زادگان را به محرومیت دوجلسه ای در بازی های دوستانه تنزل داد! رایی که باعث اعتراض بسیاری از کارشناسان فوتبال کشورمان شد. 

البته سعید عزت الهی دیگر محرومی تیم ملی است که به دلیل دو اخطاره بودن نمی تواند تیم ملی را همراهی کند به این ترتیب تیم فوتبال کشورمان با لشگری از محرومان و مصدومان در اولین بازی قرن خود به مصاف کره جنوبی خواهد رفت. باید دید اسکوچیچ چه ترکیبی برای تیم ملی کشورمان با توجه به این شرایط در نظر می گیرد. او بیش از هر فرد دیگری دوست دارد که تیم ملی کشورمان رکورد شکست ناپذیری اش را حفظ کند و از کره هم با امتیاز و دست پر برگردد. مثل میلیون ها هوادار عاشق تیم ملی. روز چهارم فروردین دو مسابقه دیگر هم در این گروه برگزار می شود که نتایجش هیچ اهمیتی برای تیم ملی کشورمان ندارد. ملی پوشان ما به جام جهانی صعود کرده اند و اگر با یک امتیاز هم از کره برگردند به احتمال فراوان به عنوان صدرنشین به جام جهانی صعود می کنند. زیرا بازی آخرمان با لبنان در شهر مشهد است. 

البته سرمربی کره جنوبی برای تیم ملی کشورمان خط و نشان کشیده و گفته هدف مان صدرنشینی در گروه است هرچند او به خوبی می داند که امتیاز گرفتن از تیم ملی کشورمان سخت ترین کار ممکن است. از سویی دیگر چهار بازیکن کره جنوبی هم مبتلا به کرونا شده اند. 

برنامه مسابقات گروه A

پنجشنبه 4 فروردین 1401

کره جنوبی - ایران ساعت 15:30

لبنان - سوریه ساعت 16:30

عراق - امارات ساعت 21:30

جدول گروه:

1- ایران 22 امتیاز

2- کره جنوبی 20 امتیاز

3- امارات 9 امتیاز

4- لبنان 6 امتیاز

5- عراق 5 امتیاز

6- سوریه 2 امتیاز

اخبار مرتبط

بلیت فروشی جدید فدراسیون فوتبال برای جام جهانی قطر

۵۰ نکته فاکس از جام جهانی قطر/ ایران، پرهوادارترین تیم

بازیکنانی که راه دروازه ایران را می‌شناختند!

0 نظر

ارسال نظر

capcha