رواق کودکان در حرم مطهر امام رضا (ع) افتتاح شد+عکس

رواق کودکان در حرم مطهر امام رضا (ع) افتتاح شد+عکس

به گزارش سراج24؛ در دومین روز سال جدید و با حضور تولیت آستان قدس رضوی، رواق تخصصی کودک در حرم مطهر امام رضا(ع) در فضایی به وسعت ۱۲۰۰ متر مربع افتتاح شد.

این رواق، به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی و در بخشی از فضای رواق کوثر حرم مطهر ایجاد شده و در فاز نخست، ظرفیت میزبانی از یکصد کودک در هر ساعت را دارد.

*پاسخ به مطالبه تولیت آستان قدس رضوی

حجت‌الاسلام شریعتی‌نژاد معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ایجاد رواق ویژه کودکان یکی از دغدغه‌ها و مطالبات حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی بوده و ایشان بر این مهم تاکید داشته است که «همان‌گونه که در حرم مطهر برای بزرگ‌سالان کار تبلیغی و فرهنگی انجام می‌شود، باید برای کودکان و نوجوانان با لحاظ اقتضائات این طیف سنی نیز برنامه داشت، چرا که برنامه‌های تربیتی و پرورشی برای نسل آینده از بایسته‌های فعالیت‌های فرهنگی آستان قدس رضوی است».

به گفته حجت الاسلام شریعتی‌نژاد، با تاکیدات تولیت معزز، ما کار در حوزه کودک و نوجوان را در آستان قدس امری جنبی و حاشیه‌ای نمی‌دانیم، بلکه یک کار اصلی و از وظایف مهم بخش‌های فرهنگی است و برای انجام آن، برنامه‌ریزی‌های مستمر و طرح‌های جدیدی در دست اقدام است.

*آموزش مفاهیم دینی در کنار بازی، برای کودکان ۵ تا ۱۰ سال

معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر با تشریح خدمات و فعالیت‌های این رواق تخصصی گفت: مخاطبان برنامه‌های این رواق، کودکان ۵ تا ۱۰ ساله خواهند بود و در کنار بازی و سرگرمی‌های کودکانه، با برخی مفاهیم دینی و آموزه‌های حوزه زیارت نیز آشنا می شوند؛ همچنین برای ارتقای کیفی برنامه‌های این رواق نیز از حضور مربیان و خادمیاران کودک حرم مطهر رضوی استفاده شده است.

شایان ذکر است ارائه خدمات در این رواق به کودکان کاملا رایگان بوده و به عنوان بخشی از خدمات حرم مطهر رضوی به زائران در طول سال، ارائه می‌شود، ضمن آنکه در طرح جدید توسعه فضاهای زیارتی و عبادی، بخش‌های اداری داخل حرم مطهر که امکان جابجایی داشته، به بیرون از فضای حرم مطهر منتقل شده تا ظرفیت رواق‌های حرم مطهر برای بهره‌مندی زائران، افرایش یابد.

اخبار مرتبط

رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب ‌بر «عمارت خانه خورشید»

«ماجرای عجیب یک جشن تولد» در کتاب فروشی آستان قدس

همکاری سازمان کتابخانه های آستان قدس رضوی با خراسان شمالی

0 نظر

ارسال نظر

capcha