زیرساخت مقرراتی برای توسعه شبکه فیبرنوری فراهم شد

زیرساخت مقرراتی برای توسعه شبکه فیبرنوری فراهم شد

به گزارش سراج24؛ به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صادق عباسی شاه‌کوه در پیامی به مناسبت آغاز سال نو اظهار داشت: روزهای پایانی سال ۱۴۰۰ در گذر است. سالی که با نگاهی به تجربیات آموخته شده از چالش شیوع ویروس کرونا، در نیمه دوم آن، خانواده بزرگ ارتباطات کشور مهیای پایه‌ریزی بنیان‌های محکم دیگری برای توسعه ارتباطات کشور شد. بنیانی که ذات تغییرپذیر تکنولوژی و در هم تنیدگی ارتباطات و فناوری اطلاعات با زندگی روزمره مردم لزوم آن را بیش از پیش گوشزد می‌کرد.

وی ادامه داد: ضرورتی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را بر آن داشت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی ثابت، پر سرعت و با کیفیت مبتنی بر فیبر نوری (FTTx) و ارتقا کیفیت ارتباطات سیار با تاکید بر فناوری‌های نوین را به عنوان اصلی‌ترین اولویت‌های رگولاتوری قلمداد کند تا به واسطه تحقق آنها، متناسب با تحولات جهانی، ظرفیت‌های کشور در بخش ICT افزایش یافته و مردم شریف کشورمان، خدمات با کیفیت دریافت کنند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: رگولاتوری، پیش از آغاز سال جدید، در تعامل با فعالان بخش‌های مختلف حوزه ICT، در قالب تدوین و تصویب مقررات مناسب، ریل‌های مسیر پیش رو برای دستیابی به این اولویت‌ها را ساخته است. به همین واسطه اکنون زیرساخت مناسب مقرراتی برای اجرای نقشه راه سه ساله توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری فراهم شده و از سوی دیگر با همراهی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، بندهای مالی حمایتی در قانون بودجه سال آینده کشور پیش‌بینی شده است.

عباسی شاه‌کوه خاطرنشان کرد: همزمان با آغاز سال جدید، حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش‌های زیرساختی، اپراتوری، صنایع مرتبط با این حوزه و … عرصه فراخی برای فعالیت دارد و نیازمند این است که بازیگران این حوزه، بار دیگر با همت، تلاش جدی، مشارکت همه جانبه و عزمی راسخ پا به میدان گذاشته و دستاوردی نو را در تقویم ارتباطات کشور به ثبت برساند.

معاون وزیر ارتباطات افزود: فرصت را مغتنم شمرده در آستانه سال نو، از همراهی تمامی همکارانم در خانواده بزرگ ارتباطات کشور قدردانی می‌کنم و امیدوارم در سال جدید در سایه الطاف پروردگار متعال، در کنار یکدیگر توفیق خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران زمین، نصیبمان شود.

اخبار مرتبط

400 هزار میلیارد تومان برای رشد اقتصاد دیجیتال موردنیاز است

اختصاص اینترنت ثابت مبتنی بر فیبر نوری به ۲۰ میلیون خانوار ایرانی

معاون وزیر ارتباطات از اجرای طرح آزمایشی تولید گوشی ملی در آینده‌ای نزدیک خبر داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha