فوت ۱۰۷ مسافر نوروزی در تصادفات ۳ روز اخیر

فوت ۱۰۷ مسافر نوروزی در تصادفات ۳ روز اخیر

به گزارش سراج24؛ سرهنگ احمد شیرانی با اشاره به بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و گیلان، اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، این ناپایداری‌های جوی در روزهای آینده ادامه خواهد داشت و نیاز است هموطنانی که در مسیر جاده‌های کوهستانی، شمالی و شمال غربی تردد دارند، آمادگی و تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور افزود: در حال حاضر ترافیک در مسیر جنوب به شمال جاده کرج ـ چالوس، محدوده سه‌راهی شهرستانک و در جاده هراز محدوده امام‌زاده هاشم نیمه‌سنگین است.

به گفته وی، تردد در سایر مسیرهای اصلی کشور روان است.

این مقام انتظامی درباره حوادث ترافیکی نیز گفت: متأسفانه تا به این لحظه در سه روز نخست اجرای طرح نوروزی، 107 نفر از هموطنان در تصادفات جاده‌ای جان باختند.

شیرانی با اشاره به افزایش 29 درصدی ترددها نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: با وجود مرگ 107 نفر در تصادفات جاده‌ای سه روز اخیر، آمار فوتی‌های سوانح جاده‌ای نسبت به سال گذشته کاهشی بوده اما به هر حال یک نفر کشته در حوادث رانندگی نیز زیاد است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با تأکید بر اینکه چهار عامل سرعت و سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب‌آلودگی و عدم کنترل وسیله‌نقلیه منجر به 82 درصد تصادفات جاده‌ای می‌شود، از رانندگان خواست، رعایت این موارد را مدنظر قرار دهند تا سفر خوشی داشته باشند.

اخبار مرتبط

"پوشاندن پلاک" منجر به توقیف موتورسیکلت و معرفی به مراجع قضایی می شود

تردد کامیون در تهران در تاسوعا و عاشورا ممنوع شد

وضعیت ترافیکی پایتخت در اولین روز آزمون سراسری

0 نظر

ارسال نظر

capcha