تلگرام به‌علت عدم تبعیت از قوانین در برزیل مسدود شد

تلگرام به‌علت عدم تبعیت از قوانین در برزیل مسدود شد

به گزارش سراج24؛ به نقل از بلومبرگ، روز جمعه، قاضی الکساندر د مورائس دستور داد اپلیکیشن تلگرام فوراً در سراسر کشور برزیل مسدود شود و دلیل آن این بود که تلگرام از دستورات مقامات برزیلی پیروی نمی کند و پیام هایی که حاوی اطلاعات نادرست است را حذف نمی کند.

مورائس در مورد این تصمیم خود نوشت: «بی احترامی تلگرام به قوانین برزیل و عدم رعایت مکرر تصمیمات دادگاه... کاملاً با حاکمیت قانون ناسازگار است».

این قاضی گفت که تلگرام بارها از اجرای احکام و درخواست های پلیس، دادگاه عالی انتخابات و دیوان عالی برزیل امتناع کرده است. همچنین قرار است در مورد این ادعا که دولت بولسونارو از کانال ارتباطی رسمی خود در تلگرام برای انتشار اطلاعات نادرست استفاده کرده تحقیق شود.

پاول دوروف، بنیانگذار و مدیر اجرایی تلگرام، گفت که این حکم صرفاً نتیجه مشکلات ارتباطی است و پلتفرم او در تلاش است تا از دستورات دادگاه پیروی کند. وی تصریح کرد: من از طرف گروهمان از دادگاه عالی برزیل به خاطر سهل انگاری خود عذرخواهی می کنم. دوروف در بیانیه‌ای که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، گفت: قطعاً می‌توانستیم کار بهتری انجام دهیم. دوروف از دادگاه خواست تا اجرای حکم ممنوعیت خود را تا زمانی که درخواست‌های حذف را بررسی می‌کند به تعویق بیاندازد.

اخبار مرتبط

احتمال رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

شکست نزدیک تیم ملی ایران برابر برزیل

رونالدو بالاخره فاش کرد/ شب قبل از فینال جام جهانی چه اتفاقی افتاد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha