ده ها فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست زخمی شدند

ده ها فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست زخمی شدند

به گزارش سراج24؛ از منابع محلی، فلسطینیان ساکن بخش های گوناگون کرانه باختری دیروز جمعه طبق معمول هر هفته در اعتراض به شهرک سازی صهیونیست ها تظاهرات کردند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین در این باره خبر داد که فلسطینیان ساکن «قریوت» و شهرک «بیتا» و منطقه «جبل صبیح» در نابلس و «کفرقدوم» در «قلقیلیا» به نشانه اعلام مخالفت با شهرک سازی رژیم صهیونیستی بر روی زمین هایشان به خیابان ها ریختند.

در جریان این تظاهرات درگیری هایی میان نظامیان صهیونیست و فلسطینیان صورت گرفت.

نیروهای رژیم صهیونیستی به سوی تظاهرات کنندگان گلوله های جنگی و گاز اشک آور شلیک کردند که در پی این برخوردها، ده ها فلسطینی هدف گلوله قرار گرفته و زخمی شدند.

پنجشنبه شب هم در پی یورش نظامیان صهیونیست به مرکز کرانه باختری، ده‌ها فلسطینی زخمی شدند.

نظامیان صهیونیست در حملات خود به معترضان فلسطینی، به روستای «بدرس» در غرب «رام الله» و شهر «البیره» یورش بردند و با جوانان فلسطینی درگیر شدند و با شلیک گلوله‌های جنگی و پرتاب گاز اشک آور، شماری از آنان را زخمی کردند.

همچنین نظامیان صهیونیست با یورش به روستای «دیر الحطب» واقع در شرق نابلس شماری را دستگیر کردند.

روز سه‌شنبه نیز در یورش نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر قدس به اردوگاه (بلاطه) فلسطینیان در شرق نابلس، سه فلسطینی‌ بر اثر شلیک گلوله صهیونیست‌ها به شهادت رسیده و ۶ نفر دیگر زخمی شدند.

براساس گزارش‌های رسیده از فلسطین اشغالی همچنین روز دوشنبه نیز صهیونیست‌ها با حمله به مناطق فلسطینیان ۱۲ نفر از آنها را در «بیت اللحم، الخلیل، طوباس، یطا، عنبتا، طولکرم، رام الله و مراح رباح» بازداشت کردند.

درگیری شدید میان مردم فلسطینی و اشغالگران صهیونیست چند روز پس از ابراز نگرانی «تور وینسلاند» هماهنگ کننده روند صلح خاورمیانه سازمان ملل متحد نسبت به افزایش درگیری‌ها و وخامت اوضاع امنیتی در کرانه باختری اشغالی از جمله قدس شرقی صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

ازسرگیری سیاست ترور، بهای سنگینی برای تل‌آویو دارد

یورش مجدد نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین

نقاشی هایی برای «شیرین ابوعاقله»

0 نظر

ارسال نظر

capcha