آمریکا بدنبال تحریم اورانیوم روسیه است

آمریکا بدنبال تحریم اورانیوم روسیه است

به گزارش سراج24؛ به نقل از رویترز، سناتورهای جمهوری خواه کنگره آمریکا روز پنجشنبه لایحه‌ای را برای ممنوعیت واردات اورانیوم روسیه از آمریکا به منظور مجازات مسکو به دلیل حمله به اوکراین ارائه کردند.

این لایحه در حالی ارائه می‌شود که دولت بایدن در حال بررسی تحریم‌ها علیه شرکت انرژی هسته‌ای روسیه روس اتم، تأمین کننده اصلی سوخت و فناوری نیروگاه‌های برق در سراسر جهان است.

ممنوعیت دولت آمریکا بر واردات انرژی روسیه، هنوز شامل اورانیوم نمی‌شود.

سناتور «جان باراسو»، که این لایحه را ارائه کرده، گفت: «در حالی که ممنوعیت واردات نفت، گاز و زغال سنگ روسیه گام مهمی است، اما نمی‌تواند آخرین گام باشد.»

باراسو نماینده ایالت وایومینگ است، ایالتی که می‌تواند از احیای معدن اورانیوم آمریکا سود ببرد.

وی افزود: «ممنوعیت واردات اورانیوم روسیه باعث کاهش درآمد ماشین جنگی روسیه، احیای تولید اورانیوم آمریکا و افزایش امنیت ملی ما خواهد شد.»

ایالات متحده بیش از ۹۰ راکتور هسته‌ای دارد و بیش از هر کشور دیگری به اورانیوم وارداتی متکی است. بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی، اورانیوم روسیه ۱۶ درصد از خریدهای آمریکا را در سال ۲۰۲۰ تشکیل می‌داد و کانادا و قزاقستان هر کدام ۲۲ درصد از آن را تأمین کردند.

روسیه همچنین سوختی به نام اورانیوم بسیار غنی شده تولید می‌کند که تا ۲۰ درصد غنی شده است و می‌تواند در نیروگاه‌های هسته‌ای پیشرفته مورد استفاده قرار گیرد.

اخبار مرتبط

دادگاهی در آمریکا ترامپ را ۱۱۰ هزار دلار جریمه نقدی کرد

روسیه از انهدام سلاح‌های آمریکایی در اوکراین خبر داد

۲ هواپیمای جنگی و ۳ بالگرد اوکراین ساقط شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha