نشست مجدد شورای امنیت درباره بحران اوکراین

نشست مجدد شورای امنیت درباره بحران اوکراین

به گزارش سراج24؛ در ادامه تلاش‌های کشورهای غربی برای دخالت در بحران اوکراین و اجرای طرح‌های ضد روسیه، شورای امنیت قرار است بار دیگر در این‌رابطه تشکیل جلسه بدهد.

دیپلمات‌های سازمان ملل خبر دادند آمریکا و چهار کشور دیگر، بار دیگر خواستار برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت برای بررسی وضعیت درگیری‌های اوکراین در روز پنجشنبه شدند.

یک منبع در شورای امنیت نیز به شبکه «ریانووستی» گفت: «رای‌گیری شورای امنیت درباره پیش‌نویس قطعنامه بشردوستانه روسیه درباره اوکراین روز جمعه برگزار می‌شود.

پیش از این، رئیس شورای امنیت سازمان ملل گفته بود که این رای‌گیری قرار است روز پنجشنبه برگزار شود اما اعضای این شورا هنوز در حال رایزنی درباره متن این پیش‌نویس هستند.

روز سه شنبه بود که فدراسیون روسیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در شورای امنیت را ارائه کرد که در آن خواستار «آتش بس با مذاکره برای تضمین خروج فوری، ایمن، داوطلبانه و بدون مانع همه غیرنظامیان» توسط شورای امنیت شد.

بر اساس این گزارش، در عین حال، شورای امنیت بر لزوم توافق طرفین در مورد توقف های بشردوستانه برای این منظور تاکید می‌کند.

متنی که نسخه‌ای از آن در اختیار ریانووستی است، همچنین بیان می‌کند که شورای امنیت سازمان ملل ملزم به حفاظت کامل از غیرنظامیان، از جمله پرسنل بشردوستانه و افراد در موقعیت‌های آسیب‌پذیر، از جمله زنان و کودکان است.

پیش از این، «جنیفر ساکی» سخنگوی کاخ سفید بار دیگر با درخواست کی‌یف برای برقراری منطقه پرواز ممنوع در اوکراین و همچنین تصمیم برخی کشورهای اروپایی برای ارائه جنگنده به این کشور مخالفت کرد.

اخبار مرتبط

روسیه و اوکراین برای صادرات غلات به توافق نزدیک شدند

سفیر اوکراین در تهران تغییر کرد؛ سفارت اوکراین: ماموریت «سرگئی بوردیلیاک» به پایان رسید

اسراییل عامل بحران‌های منطقه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha