امیرعبداللهیان در گفت و گو با وزیر خارجه چین:

در صورت واقع‌بینی آمریکا، توافقی خوب، قوی و پایدار را نهایی می‌کنیم

در صورت واقع‌بینی آمریکا، توافقی خوب، قوی و پایدار را نهایی می‌کنیم

به گزارش سراج24؛ وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت روابط با چین، بر توسعه همه جانبه روابط با پکن تاکید کرد و آن را از محورهای اصلی و اولویت دار سیاست خارجی دولت دکتر رییسی بر شمرد.

 امیر عبداللهیان با مرور آخرین وضعیت گفتگوها در وین، رویکرد چین را سازنده توصیف، و ابراز اطمینان کرد در صورت واقع بینی طرف آمریکایی، توافقی خوب، قوی و پایدار را با حمایت همه طرف های مذاکره کننده در وین نهایی خواهیم کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به دیدار و نشست خود با لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مسکو، خاطر نشان کرد: در این نشست موضوعات متنوعی بحث و تبادل نظر شد و مسکو تاکید کرد با ایفای نقش سازنده از لغو تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران حمایت می کند.

 امیر عبداللهیان با توجه به برگزاری سومین نشست وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان در چین، و در پاسخ به دعوت همتای چینی برای شرکت و حضور در این اجلاس اعلام آمادگی کرد.

وزیر امور خارجه چین نیز در این گفتگو، با اشاره به روند رو به پیشرفت و توسعه مناسبات مشترک دو کشور اظهار داشت پکن توسعه مناسبات مشترک با جمهوری اسلامی ایران را بسیار مهم دانسته و سقفی برای گسترش روابط ندارد.

وزیر امور خارجه چین با اعلام حمایت همه جانبه کشورش از روند مذاکرات وین تاکید کرد:  پکن از  نهایی شدن مذاکرات وین برای لغو تحریم ها حمایت می کند.

وانگ ای در خصوص برگزاری سومین اجلاس وزرای امور خارجه همسایگان افغانستان در چین و اعلام آمادگی وزیر امور خارجه کشورمان جهت حضور در این اجلاس، از پذیرش دعوت و شرکت هیئت جمهوری اسلامی ایران در این نشست تشکر و قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نشست سه جانبه ترکیه، آذربایجان و ایران در تهران برگزار می‌شود

طرف آمریکایی‌ بدون ابتکار در دوحه حضور یافت

امیرعبداللهیان: هنوز مذاکره مستقیمی با مصر نداشته‌ایم

0 نظر

ارسال نظر

capcha